$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

İSPİR’İN AKSU VADİSİ’NE VERGİLİ HADİSE

İSPİR’İN AKSU VADİSİ’NE VERGİLİ HADİSE
  • 27.01.2019

İSPİR İlçe Merkezi’ne yaklaşık 25 kilometre mesafede bulunan, doğal zenginliği ve güzellikleri ile bilinen Aksu Vadisi’ne bağlantı sağlayan yollara çeşitli defalar yuvarlanan kayalar tehlike oluşturmaya devam ediyor. Bugüne kadar yaşanan olayları çok ucuz atlattıklarını belirten Aksu Vadisi ve Köyleri Doğal Yaşamı Koruma Derneği Başkanı Hanefi Aksu, “Bir gün araçlar geçerken kayalar üstümüze yuvarlanacak ve can kaybı yaşanacak diye ödümüz kopuyor” dedi.

Toplamda 12 mahalle ve 4 muhtarlığın bulunduğu Aksu Vadisi’nde yaşanan kaya yuvarlanmalarının sonuncusunu da yine ucuz atlattıklarını kaydeden Dernek Başkanı Hanefi Aksu, trafik akışını engelleyen sıkıntıyı kendi gayretleri ile giderdiklerini belirtti. Kış aylarında vadide yaşayanların sayısının 700’e kadar düştüğünü, yaz aylarında ise nüfusun 3 binlere ulaştığını belirten Başkan Aksu, soruna mutlaka kalıcı çözümler bulunması gerektiğini bildirdi.

Geçmişte yuvarlanan kayaların meyve bahçelerine kadar vardığını ve meyve ağaçlarını kırdığını, hatta bazı küçük çaplı yaralanma olaylarına da sebebiyet verdiğini vurgulayan Hanefi Aksu, “Büyükşehir Belediyesi elemanları her defasında gelip kayaları yoldan kaldırıyor. Ama daha nereye kadar? Bu yolda düzenleme yapılması gerekiyorsa düzenleme yapılsın, nerede nasıl önlem alınacaksa alınsın. Artık endişeyle yaşamak ve korkuyla yola çıkmak istemiyoruz” diye konuştu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ