$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

KADINLAR NEDEN DAHA ÇOK DİKKATLİ, BELLİ!

KADINLAR NEDEN DAHA ÇOK DİKKATLİ, BELLİ!
  • 10.12.2017

ÇOK genç yaşına rağmen, alanında Türkiye’nin “en iyilerinden birisi” olarak gösterilen Göksel Şen, davetlisi olarak geldiği Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Renk Kalibrasyonu ve Yönetimi konulu sunumunda, ilginç bir gerçeğe de vurgu yaptı. Şen, ülkemizdeki her 100 erkekten 18’inin renk körü olduğunu belirttiği sunumunda, “Kadınlarda ise renk körlüğü yok denecek kadar az. Her 200 kadından sadece birisi renk körü” hatırlatması yaptı.

Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nde düzenlenen sunuma, bölüm öğrencilerinin yanında, fotoğrafa gönül vermiş bir grup da katıldı.

KALİTELİ MALZEME ŞART

Fotoğraf makinesi ve malzemeleri ithal eden bir firmanın sağladığı katkıyla gerçekleşen sunumda, renklerin önemine vurgu yapan Göksel Şen, “Eğer ekranınızın kalibrasyon ayarı düzgün değilse, kaliteli bir ekrandan da yoksunsanız, çalışmalarınızda istediğiniz sonucu almanınz pek de mümkün olmaz” dedi.

Her geçen gün biraz daha büyüyen ve gelişen reklam dünyasında, kalitenin ön planda tutulduğuna işaret eden Şen, kliteyi tutturmanın yolunun da “oyunu kuralına göre oynamaktan” yani, kullanılan makine ve ekipmanın yanıda, bilgisayar programlarını da en iyi şekilde kullanmaktan geçtiğini vurguladı.

KIRMIZININ DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ

Renklerin hayatımızdaki önemine de işaret eden Şen, “Hayatımında kırmızı rengi en etkileyici ve hakim renk olarak karşımızda duruyor. Nestle gibi Coca Cola gibi markaların ana renginin kırmızı olması hiç de tesadüf değildir” dedi.

Fotoğraf Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Murat Han Er de, Gökhan Şen’i bölümlerinde görmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi, “Alanında isim yapmış, tecrübeli ustaları Erzurum’a getirmeyi sürdüreceğiz” diye konuştu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ