$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,54
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

“KALDIRIN BU TAG”I” DEMİŞTİK, KALDIRDILAR!

“KALDIRIN BU TAG”I” DEMİŞTİK, KALDIRDILAR!
  • 03.06.2017

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl, yaz aylarında şehrin değişik noktalarındaki direkler arasına süs amaçlı dikilen, ancak geçen süreçte kirlenen ve rengi değişen tagların “görüntü kirliliği” oluşturduğu belirten haberimiz, yerini buldu.

Çifte Minareli Medrese’nin hemen önünde bulunan ve daha çok fotoğraf çekmeye çalışan vatandaşları, oluşturduğu engel ve kirlilik yüzünden rahatsız eden tag, artık yok.

Bir süre önce, “Süs değil, görüntü kirliliği… Kaldırın bu tag’ı” başlığıyla verdiğimiz haber, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından dikkate alındı ve üzerinde Türk Bayrağı’nı sembolize eden, ama hava kirliliğinden dolayı rengi dönen, beyaz’ı beyaz, kırmızı’sı kırmızı olmaktan çıkan tag, yerinden kaldırıldı.

Geride kalan direklerin ve mahyanın da kaldırılmasını bekleyen fotoğrafseverler, “Erzurum’da, çok ciddi görüntü kirliliği var. Bu kirliliği, başınızı kaldırdığınızda çok daha net görüyorsunuz. Artık üçüncü sınıf Anadolu kasabalarında bile bulunmayan ve demode olan tag, yazı ve benzeri türdeki süslemeler, taşralılığımızı ortaya koyuyor. Oysa Erzurum, çevresindeki illerle kıyaslanmayacak kadar büyük ve gelişmiş bir şehir. Belediye başkanlarımızın bu gerçekten hareket etmesinde fayda var. Tag’ın kaldırılması sevindirici bir gelişme. Yetkililere teşekkür ediyoruz. Ama tag’dan geriye kalanlar, kirlilik oluşturmaya devam ediyor. O direklerin de sökülmesini bekliyoruz” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ