$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,31 / Satış: 10,35

KESME ŞEKER GİBİ KITIR KITIR

KESME ŞEKER GİBİ KITIR KITIR
  • 13.05.2021

ERZURUM turizminin göz bebeği yerlerinden Palandöken Kış Turizim Merkezi’ne uzana yolun her iki yanına birkaç yıl önce, kalite malzeme kullanılarak döşenen kaldırım taşlarının parçalanmış, darmadağın halini görenler, “Acaba buralardan yaya yerine tanklar mı geçmiş de, o güzelim taşlar palet dişleri arasında kesme şeker gibi kıtır kıtır doğranmış” diye sormaktan kendilerini alamıyorlar.

Bugünlerde yolu Palandöken Dağı’na düşen, daha çok da yürüyerek hem spor yapan, hem de çevreyi dikkatli gözlerle kolaçan eden insanlar, daha birkaç yıl önce döşenen yüksek maliyetli kaldırım taşlarının parçalanmış haline bir acıyarak, üzülerek bakıyorlar. Turizmin göz bebeği Palandöken’e uzanan yolun sağına-soluna hiçbir masraftan kaçınılmadan döşenen kaldırım taşlarının neden parçalandığı, bu olumsuzluktan kaynaklanan zararın boyutu merak konusu oldu.

Devletin malının, devlet birimlerinde, belediyelerde, yerel yönetimlerde görevli, söz sahibi  insanların titiz şekilde koruması ve kollaması gerektiğini belirten vatandaşlar, “Son derece dayanıklı olduğu her haliyle belli olan kaldırım taşları nasıl kırılmış olabilir? Acaba kaldırım taşları, kış aylarında o yolda karla mücadele eden iş makineleri tarafından, dikkatsiz, gelişigüzel kullanım nedeniyle mi kırıldı? Bu taşlar Kör Şevket’in malı mıdır ki, kimse umursamıyor? İş yaptığını, hizmet ürettiklerini zanneden sorumsuz sorumluların hesaba çekilmesini istiyor ve bekliyoruz” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ