$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,31 / Satış: 10,35

KIŞIN KEYİF VEREN YÜZÜ

KIŞIN KEYİF VEREN YÜZÜ
  • 01.01.2018

ERZURUM, yeni yıla kar ile birlikte girdi.

Çoğu insan tarafından “sayılı günleri” ile bilinen bir özelliğe sahip olan ve o günler geldiğinde hava durumu şaşmayan Erzurum, bu yıl hemen herkesi ters köşe etti.

Aralık ayından itibaren karakışa giren Erzurum’da hava sıcaklığı sıfırın altında 30, kimi yıl 40 derecelere kadar düşer, her taraf buz keserdi.

Bu yıl öyle olmadı.

Hava sıcaklığı 2017’nin son gününe kadar kimi zaman sıfır, kimi zaman sıfırın üstünde 7-8 ve hatta 10-12 derecelere kadar tırmanmakla kalmadı, o güne kadarpek kar yağmadığı gibi, zaman zaman yağmur bile çiseler oldu.

Ve hava, 31 Aralık’ı, 1 Ocak’a bağlayan gece soğumaya başladı. İlerleyen saatlerde başlayan kar yağışı, gün boyu aralıklarla devam etti ve her tarafı kısa zaman içinde beyaza bürüdü.

Kar yağışı, özellikle kayakseverleri ve Palandöken’deki otel işletmecilerini sevindirirken, fotoğrafseverleri de hayli keyiflendirdi.

Kâh fotoğraf makineleri, kâh cep telefonları ile çekilen fotoğraflar, sosyal medyada ardı ardına paylaşıldı ve hayli beğeni aldı.

Kar ile birlikte havanın da giderek soğuması, “Kar Erzurum’a yatıya geldi” esprilerinin de yapılmasına neden oldu.

Bu arada kar yağışı gerek şehiriçi ve gerekse şehirlerarası yollarda ulaşımı aksattı ve çok sayıda köyün yolu ulaşıma kapandı. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ