$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,54
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

KOLLARI SIVADI YOLA KOYULDULAR

KOLLARI SIVADI YOLA KOYULDULAR
  • 30.11.2021

GÖNÜLLERİNDE Erzurum sevgisi yatan bir grup memleket sevdalısı, kültür, sanat ve eğitim çalışması yapmak, sosyal etkinliklerde bulunmak amacıyla güçbirliğine gitti ve Erzurum Kültür Sanat ve Eğitim Derneği’ni (ERSANDER) kurdu. Kurucu başkanlığa Eğitimci Ümit Gergit’in getirildiği ERSANDER, ilk yönetim toplantısında felsefelerini “Birimiz hepimiz, hepimiz Erzurum için” diye belirledi.

ERSANDER Yönetimi’nden yapılan duyuruda şu görüşlere yer verildi… erzhaber

EMEKLEME DÖNEMİNDEYİZ

SADECE ülke genelinde değil, komşu ülkelerde ve Türk Cumhuriyetleri’nde de bilinen, en çok da kültür ve turizm yanıyla tanınan Erzurum’u, bulunduğu yerden daha ilerilere taşımak, kadim kentimizin fazla bilinmeyen değerlerini ortaya çıkarmak, gölgede kalmış varlıklarına ışık tutmak niyetiyle kurduğumuz Erzurum Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği’ni (ERSANDER) kamuoyuna takdim etmenin heyecanını duyuyoruz. 

Kuruluş formalitelerini tamamladığımız, ilerleyen zaman içinde kültür, sanat, eğitim ve tanıtım çalışmalarına ağırlık vermeyi düşündüğümüzden dolayı adını Erzurum Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği koyduğumuz ERSANDER, faaliyetlerini Eski Bat Pazarı’nda Doğan Hattatoğlu Miniatürk Sanat Atölyesi’nde sürdürecek.

Kurucu başkanlığını aynı zamanda Mümtaz Turhan Anadolu Lisesi Müdürü Ümit Gergit, yardımcılığını da Maket Sanatçısı Doğan Hattatoğlu’nun üstlendiği derneğin yönetim kurulu Gazeteci Kadir Sabuncuoğlu, Halk Müziği Sanatçısı Vahit Alkır, Eğitimci Eda Alemdar Çankaya, Ahşap Yakma Sanatçısı Canip Cihangir ve Gazeteci Öztürk Akkök ile Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Recep Akgül tarafından oluşturuldu.

ERSANDER Kurucu Başkanı Ümit Gergit, her biri kendi alanında rüştünü ispat etmiş, yaptıkları biri birinden değerli çalışmaları ile Erzurum’un kültür ve sanat hayatına canlılık kazandırmış, halen daha aynı heyecanla koşuşturan gönül dostlarının, “Birimiz hepimiz, hepimiz Erzurum için” sloganından hareketle ERSANDER çatısı altında bir araya gelmiş, güçlerini birleştirmiş olmalarından duyduğu memnuniyeti, “Mutlu, bir o kadar da heyecanlıyım. Erzurum ve kültürüne çok önemli katkılar yapacağımıza inanıyorum” diye ifade etti.

“Yeni kurulduk. Emekleme dönemindeyiz. Yarınlarda önce yürümeye, sonra koşmaya başlayacağız. Yönetim olarak belirlediğimiz hedeflere amatör ruh ve profesyonel yönetim anlayışıyla ulaşacağımıza gönülden inanıyorum” diyen Gergit, ERSANDER’in hedeflerini şöyle özetledi:

“İlk işimiz icraatlerimiz ve ziyaretlerimizle sesimizi duyurmak, varlığımızdan Erzurum kamuoyunu haberdar etmek, ardından da olağan genel kurul toplantısı yaparak resmiyet kazanmak. Erzurum Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği olarak bizim dışımızda yer alan dernek, vakıf ve cemiyetlerle yakın diyaloğa girerek güç birliği oluşturma gibi bir niyetimiz var. Birlikten kuvvet doğar ilkesine sadakatle bağlı olduğumuzu özellikle söylemek istiyorum. Önceliklerimizi, derneğimizin isminde yer alan kodlara şifreledik. Biz sadece Erzurum’u tanıtmak istemiyor, elimizden kayıp giden değerlerimize de sahip çıkmak istiyor, insanımızdan gelebilecek her türlü öneriye açık olduğumuzu belirtiyor, çıktığımız uzun yolculukta tüm yol arkadaşlarıma başarı diliyorum.”

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Fesih Özyurt dedi ki:

    Tebrik eder,başarılar dileriz…Büyük bir boşluğu dolduracaktır inşaallah.

YORUM YAZ