$ DOLAR → Alış: 18,44 / Satış: 18,51
€ EURO → Alış: 17,76 / Satış: 17,83

MAHMUT AMCA’YI BELEDİYE KANDIRDI MI

MAHMUT AMCA’YI BELEDİYE KANDIRDI MI
  • 10.06.2019

HAVALARIN kurak gittiği, köylünün yağmur yağması için dua ettiği şu günlerde, tarlasını, çayırını sulamak için gayret güden vatandaşlar, kendilerine göre çareler üretirken, 83 yaşında bir koca yürekli adam, “gelin su arklarını temizleyin” diyerek kapısına dayandığı belediyeden “nasihat” alınca, eline küreği aldı ve kendi sorununu kendi gidermeye çalıştı.

Yakutiye Belediyesi’ne bağlı bir “mahalle” haline getirilen Köşk Köyü’nde yaşayan 83 yaşındaki Mahmut Özpeker, bayram öncesi, çayırına su taşıyan kanalların temizlenmesi amacıyla, belediyenin kapısına dayandı. “Kanallar taş ve toprak dolu. Eskiden bu tür işleri Köy Hizmetleri ekipleri gelir yapardı. Sizden yardım istiyorum” dedi. Yakutiye Belediyesi görevlilerinin kendisini “bir dilekçe ver, gelir, bakarız” dediğini, dolayısıyla “kandırdığını” ve baştan savdığını savunan Mahmut Özpeker, “Bu başvurudan bir sonuç çıkmaz” dedi ve eline bel küreğini alarak su arklarını temizlemeye başladı.

Üç oğlunun Erzurum dışına göçtüğünü, birisinin istanbul, diğer ikisinin de İzmir’de yaşadığını belirten Mahmut dede, “Tarlada, çayırda çalışmak istemedi, daha rahat etmek için oralara gittiler ama, rahat ettiler mi, bilemiyorum” dedi. Belediyenin vatandaşlar arasında “ayrımcılık” yaptığını öne süren Özpeker dede, “Bizim köyün eski muhtarı, şimdiki belediyenin encümeni. Belediye ekipleri geliyor, evinin önünün buzunu kırıyor, tarlasının borusunu döşüyor. ama sıra bize gelince, kimse yüzümüze bakmıyor. Biz de bu vatanın insanıyız. Bu ayrımcılık niye” diye sordu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ