$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,54
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

MEĞER MECİDİYE MİLLİ PARK DEĞİLMİŞ!

MEĞER MECİDİYE MİLLİ PARK DEĞİLMİŞ!
  • 25.02.2017

ERZURUM‘a hakim bir tepe olan Topdağı’nda bulunan Mecidiye Tabyası’nın, Nenehatun Milli Parkı’na dahil olmadığı ortaya çıktı. Topdağı’ndaki  Aziziye Tabyası’nın, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Milli Parklar Genel Müdürleri sorumluluğunda olduğu, aynı dağdaki Mecidiye Tabyası’ndan ise, Milli Saraylar Genel Müdürlüğü’nün sorumlu olduğu belirtildi.

Şehrin hemen her noktasından rahatlıkla gözüken Mecidiye Tabyası’nda düzenleme adına şimdiye kadar hiç hareketlilik gözükmezken, geçtiğimiz iki yılda Aziziye Tabyası’nda çevre düzenlenmiş, yollar kilittaşı ile döşenmiş, yürüyüş parkurları yapılmıştı. Aziziye’de bu hareketlilikler yaşanırken, Mecidiye Tabyası’nda çok da kaydadeğer çalışma yapılmaması, dikkatlerden kaçmamıştı.

SAVAŞ ESERLERİ MÜZESİ OLABİLİR

Konuyla ilgili olarak erzurumdanhaberler.com’a konuşan bir yetkili, “Topdağı’nda biri birine komşu iki tabyadan, iki farklı kurum sorumlu. Aziziye, Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne, Mecidiye ise Milli Saraylar Genel Müdürlüğü’ne bağlı” hatırlatması yaptı. Milli Saraylar Genel Müdürlüğü’nün önümüzdeki aylarda Mecidiye Tabyası’na el atmayı planladığını belirten aynı yetkili, “Mecidiye ile ilgili projeler hazırlanmış. Kar kalktıktan sonra Milli Saraylar, Mecidiye’de düzenleme çalışması yapacak. Erzurum’a hakim bir noktada bulunan Mecidiye’nin savaş eserleri müzesi haline dönüştürülmesini arzu ediyoruz. Halkın beklentisi de bu yönde. Umarım beklentilerimiz cevap bulur” diye konuştu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ