$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,54
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

NE HASTA UMURLARINDA, NE HASTANE!

NE HASTA UMURLARINDA, NE HASTANE!
  • 15.08.2017

SADECE Erzurum’un değil, bölgenin ve hatta ülkenin oldukça eski hastaneleri arasında gelen Palandöken Devlet Hastanesi’nde son zamanlarda yaşanan doktor erozyonu, bu hastaneden sağlık hizmeti almayı umut eden vatandaşlara “artık yeter” dedirtti.

Şehir merkezinde yer alan ve herkesin yürüyerek bile ulaşabileceği bir noktada bulunan Palandöken Devlet Hastanesi, hemen her gün hasta akınına uğruyor. Günde ortalama 3 bin kişiye sağlık hizmetinin verildiği önceden açıklanan Palandöken Devlet Hastanesi’nin çok daha kaliteli hizmet vermesi için, sorunları giderilecek yerde, doktorlarının farklı gerekçeler ileri sürülerek başta Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmak üzere, çeşitli sağlık kuruluşlarına “keyfi” dağıtımı, bu hastaneden sağlık hizmeti alan vatandaşları çileden çıkartıyor.

SIRADA PALANDÖKEN Mİ VAR?

Hastaneye gittiklerinde “tatsız sürprizler” görmeye artık alıştıklarını belirten vatandaşlar, “Önceden muayene olduğumuz ve kontrole gitmek için kapısına vardığımız doktorumuzun, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne alındığını duyunca şaşkına dönüyoruz. Ne yani, Bölge Eğitim hastane de, Palandöken değil mi? Yoksa Palandöken, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin stepnesi ve yedeği gibi mi görülüyor? Numune’yi ve Kadın-Çocuk Hastaneleri’ni ortadan kaldıran zihniyet, şimdi de Palandöken’i mi yemeye hazırlanıyor? Bu nasıl bir anlayış, anlamakta zorlanıyoruz” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ