$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

NESLİ TÜKENEN VAŞAĞI ACIMASIZCA KATLETTİLER

NESLİ TÜKENEN VAŞAĞI ACIMASIZCA KATLETTİLER
  • 06.12.2017
ERZURUM‘un dağlık bölgelerinde yaşayan ve nesli tükenmek üzere olan Anadolu Vaşağı’nı acımasızca öldüren, yetmemiş gibi katlettikleri hayvan ile birlikte çekildikleri fotoğrafı da sosyal medyada paylaşan canilere tepki yağdı.
Katledilen vaşak fotoğrafını sosyal medyada gördüğünü ve beyninden vurulmuşa döndüğünü belirten İspir Aksu Vadisi ve Köyleri Doğal Yaşamı Koruma Derneği Başknı Hanifi Aksu, bu tür olayların giderek yaygınlaştığını ve katliamların önüne geçilmez bir hal aldığını belirtti.
Anadolu Vaşağı’nın çok ender bulunan bir yırtıcı olduğuna işaret eden Başkan Aksu, ülkemizde silah satışının kontrol altına alınması gerektiğini ve kaçak avcılara yönelik kontrollerin de çok daha ciddi yapılmasının şart olduğunu hatırlattı.
Aksu Vadisi olarak kaçak avcılardan yaka silktiklerini, zaman zaman dağlara çıkarak nöbet bile tuttuklarını belirten Başkan Aksu, “Sosyal medyada elden ele dolaşan bu fotoğraf nerede ve ne zaman çekilmiş bilemiyorum. İstenirse o canilerin bulunacağını tahmin ediyorum. Katlettikleri vaşak ile utanmadan bir de selfie çeken o yaratıklara en ağır cezanın verilmesini istiyorum” dedi. erzhaber
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ