$ DOLAR → Alış: 18,44 / Satış: 18,51
€ EURO → Alış: 17,76 / Satış: 17,83

O PARK İYİCE RUHSUZLAŞTI

O PARK İYİCE RUHSUZLAŞTI
  • 19.01.2020

ERZURUM Kalesi’nin çevresindeki eski ev ve işyerlerinin yerinde yapılan parkın ortasında kalan ve katliamdan kurtulduğunu sanan asırlık iki kavak ağacının kesilerek ortadan kaldırılması, herkesi şok etti.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen üç aşamalı Kültür Yolu Projesi’nin ikinci ayağının yapımına geçtiğimiz yılın güz aylarında başlanılmış, çalışmalara kış nedeniyle ara verilmişti.

VARLIKLARINI KORUYORLARDI

Eski binaların söküldüğü, mevcut ağaçların kesildiği bölgede ayakta kalan devasa büyüklükteki iki kavak ağacı, katliamdan kurtulmayı başardı. Bulundukları bölgeye farklılık ve canlılık katan ağaçlar, birden bire “yok” oldu.

YERLERİNDE ARTIK YELLER ESİYOR

Ağaçları görmeye alışkın vatandaşlar, “Bir sabah uyandık ki, ağaçların yerinde yeller esiyor” dedi, bu işe tepki gösterdi ve ağaçların neden, hangi gerekçeyle kesildiğinin açıklanmasını istediler.

GERİDE SADECE KÖKLERİ KALDI

Yeni parkın önemli eksikleri olduğunu, yapılan baştansavma işlerin foyasının kısa sürede çıktığını ve konunun sık sık yerel medyanın gündemine geldiğini belirten vatandaşlar, “O iki asırlık ağaç, bu ruhsuz parka canlılık ve hava katıyordu. İki güzel ağacın geride kökleri kaldı. İnsanın görünce gerçekten canı acıyor. Ağaçlar hangi gerekçeyle, neden kesildi, kim kesti, emri kim verdi, niye verdi? Bütün bu soruların cevaplandırılmasını istiyor, sorumsuz sorumluların en ağır cezalara çarptırılmasını istiyoruz” diye konuştular.

Öte yandan, görüşlerine başvurduğumuz belediye yetkilileri, ağaçların kesilmesi talimatını Başkan mehmet Sekmen’in vermediğini belirtti, “Başkanımız, kendisini de derinden üzeceğini bildiğimiz konunun üzerine gidecek ve gerekeni yapacaktır” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ