$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

“PİSLİK SEZONU” MANGAL ATEŞLERİ YAKILARAK AÇILDI

“PİSLİK SEZONU” MANGAL ATEŞLERİ YAKILARAK AÇILDI
  • 01.05.2018

HAVALARIN ısınmasıyla birlikte piknik sezonu da açıldı.

Piknik sezonunu “pislik sezonu” olarak tanımlayan yöre köylüleri, tarla ve bahçelerine pikniğe gelen, giderken de atıklarını olduğu gibi bırakarak giden piknikçilere veryansın ediyorlar.

Havaların sıcak olduğu tatil günlerinde, kent merkezine yakın oluşlarından dolayı “en çok” rağbet edilen mesire yerlerinin başında Tafta ve Köşk Köyü ile Tortum, Uzundere ve Pasinler gibi ilçeler geliyor.

Özellikle haftasonlarında insanların akın ettiği mesire alanları, çevreye ve temizliğe duyarsız insanlar yüzünden çöplük alanına dönüşüyor.

Çöpleri toplayacak kimse de olmadığından, her hafta üst üste yığılan çöpler, piknik alanlarını “pislik alanı”na dönüştürüyor.

Başta Köşk Köyü Muhtarı Durali Gökkaya olmak üzere, muhtarların ve tarla sahiplerinin görülebilecek yerlere diktikleri “çöplerinizi toplayınız” uyarılarını da görmezden gelen piknikçilerin, “Temizlik imandandır” Hadis-i Şerifi’ni de hiçe saydıklarını belirten mülk sahipleri, “Bu sorunun üstesinden nasıl geleceğiz, doğrusu bilemiyoruz” diye konuşuyorlar. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ