$ DOLAR → Alış: 18,44 / Satış: 18,51
€ EURO → Alış: 17,76 / Satış: 17,83

SAKIN, “KALDIRIM DA AVUÇLANIR MI” DEMEYİN!

SAKIN, “KALDIRIM DA AVUÇLANIR MI” DEMEYİN!
  • 10.06.2017

GÜN geçmiyor ki, basın büroları tarafından, “belediyemiz şöyle çalışıyor, böyle hizmet üretiyor, yol yapıyor, kaldırım döşüyor” şeklinde haberler servise konulmasın!

Bu haberlerin tamamına yakını, açıklamaların gerçeği tam anlamıyla yansıtıp-yansıtmadığına bakılmaksınız, gazete sayfalarında, internet ekranlarında kendine yer buluyor.

Yaptırdıkları, “belediyemiz çalışıyor” ya da “verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz” şeklinde uyduruk, hiçbir anlam ifade etmeyen tabelalarıyla incelik ve zarafet gösteriyorlarmış izlenimi veren belediyeler, gerçekten hizmet üretiyor, şehrin veya sorumlu oldukları ilçelerinin sorunlarını çözmeye çalışıyorlar mı?

Bu soruya elbet “evet” demek mümkün!

HİZMETTE KALİTE HİÇ YOK

Ama, “hizmette kalite var mı, ortaya konulan hizmetin maliyeti ne kadar?” soruları, yapılan çalışmalara bakıldığında, havada kalıyor.

Şükrüpaşa’da yaptıkları çalışmaları basın ile paylaşan ve “10 bin metrekare kaldırım döşüyoruz” diyen Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut’a, önceki yıl yapılan, şimdilerde ise “kum yığınına dönüşen” kaldırımları “avuçlayarak” gösteren Rabiaana Mahallesi sakinleri, “kolay gelsin başkanım” mesajı gönderdiler.

“Eğer, Şükrüpaşa’nın kaldırımları da, bizim mahallenin kaldırımları gibi, un ufak olacak, kum yığınına dönüşecekse, vay geldi o mahallenin başına” diyen Rabiana Mahallesi sakinleri, “Ali Başkan’ı, mahallemizi dolaşmaya, sorunları yerinde görmeye davet ediyoruz. Kaldırımları kum yığınına dönüşen bölgede okullar, kamu kurumları var. Okullar tatil oldu. Hizmetin kalitelisini bekliyoruz. Lutfederlerse seviniriz” çağrısı yaptılar. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ