$ DOLAR → Alış: 17,93 / Satış: 18,00
€ EURO → Alış: 18,24 / Satış: 18,31

SATTIĞI ARABAYI ÇALDI, BİR ÇIRPIDA DA PLAKALARI DEĞİŞTİ

SATTIĞI ARABAYI ÇALDI, BİR ÇIRPIDA DA PLAKALARI DEĞİŞTİ
  • 08.05.2017
GÖLBAŞI Polis Merkezi Amirliği’ne başvuran bir vatandaş, “garip bir hırsızlık” olayı yaşadığını iddia etti ve “satınaldığım aracımı geri istiyorum” diyerek yardım istedi.
Olay, 61 yaşındaki S.A.’nın anlatımına göre, 4 Mayıs tarihinde yaşandı. Hırsızlıkla itham ettiği Narman nüfusuna kayıtlı 34 yaşındaki G.K.’dan 33 B plakalı, siyah renkli bir otomobil satınaldığını, ancak noterler kapalı olduğundan devir işlemini yaptıramadığını öne süren S.A., başından geçenleri şöyle anlattı:
“Satınaldığım aracı parkettiğim yerde bulamadım. Şaşkına döndüm. Otomobili ararken, G.K.’nin arkadaşı olan Mevlüt ismindeki şahıs, aracı G.K. ile birlikte Sanayi Semti’nde bir petrole götürüp, parkettiklerini söyledi. Denilen yere gittim. Araç oradaydı. Ancak, plakası değiştirilmişti. Meğer G.K. aracı bana sattıktan sonra, kendisinde bulunan yedek anahtar ile aracı çalmış. Ön ve arka plakalarını değişmiş. Aracın önünde 36 EP, arkasında 34 LK bir plaka takılıydı. Bana otomobili satan G.K.’yı birkaç defa telefonundan aradım, bakmadı. Kendisinden şikayetçiyim.”
S.A.’nın şikayeti üzerine polis, işin iç yüzünü öğrenmek için tahkikata başladı. erzhaber

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ