$ DOLAR → Alış: 18,44 / Satış: 18,51
€ EURO → Alış: 17,76 / Satış: 17,83

SEÇMEN KAĞITLARI “İKİ” DEFALIK!

SEÇMEN KAĞITLARI “İKİ” DEFALIK!
  • 08.06.2018

ERZURUM Muhtarlar Derneği Başkanı Cemal Korkmaz, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde oy kullanacak vatandaşların seçmen kağıtlarının muhtarlıklara ulaştığını belirtti, “Seçmen kağıtlarının tasnifi yapıldı. İsteyen vatandaşımız bağlı muhtarlıklara giderek kağıtlarını alabilir” dedi.

24 Haziran’da yapılacak seçimde adaylardan herhangi birisinin seçilememesi durumunda, ikinci seçimin 8 Temmuz’da yapılacağını hatırlatan Başkan Cemal Korkmaz, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) bu ihtimali göz önünde bulundurarak, seçmen kağıtlarına, “08. 07. 2018 pazar günü ikinci oylamanın yapılması halinde geçerlidir” bilgi notu düştüğünü belirtti, “Bu nedenle herkes seçmen kağıtlarına iyi sahip olsun” diye konuştu.

İŞ YÜKÜMÜZ ÇOK AĞIR

Mahallelerin birleştirilmesinden sonra ortaya çıkan tablonun muhtarlar açısından çok da içaçıcı olmadığını belirten Başkan Cemal Korkmaz, şunları söyledi:

“Ben dernek başkanıyım ama aynı zamanda Rabia Ana Mahallesi Muhtarı’yım. Sorumluluk alanım çok geniş. Önceden her biri birer muhtarlık olan tam 23 eski mahalle, şimdi Rabia Ana olarak bize bağlandı. Masamın üstünde 17 bini aşkın seçmen kağıdı var. Bu kağıtları, seçimlerin selameti açısından vatandaşlarımıza bir an önce sahiplerine ulaştırmamız gerekiyor. Belli bir süre vatandaşın seçmen kağıtlarını gelip almasını bekleyeceğiz. Arta kalan kağıtları da biz adreslerine giderek sahiplerine teslim edeceğiz.” erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ