$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

TEHLİKE BÜYÜK… İŞİN ŞAKAYA GELİR YANI YOK!

TEHLİKE BÜYÜK… İŞİN ŞAKAYA GELİR YANI YOK!
  • 21.12.2017

KONUT yoğunluğunun son zamanlarda hayli arttığı, dolayısıyla trafik haraketliliğinin ciddi boyutlara ulaştığı Çat Yolu’nda, güvenlik sorunun giderek tırmanması, şikayetleri de beraberinde getiriyor.

Yolun Bölge Eğitim Hastanesi’nden sonraki bölümünde yaya kaldırımının bulunmamasının, özellikle öğrenciler açısından büyük tehlike arzetmesi, öğrenci velilelirini harekete geçirdi.

Gerek İl Emniyet Müdürlüğü ve gerekse İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayetlerini yazılı ve sözlü olarak ileten ana-babalar, “tehlikeli yol”da ivedilikle önlem alınmasını istiyorlar.

METRUK BİNALAR TEHLİKE SAÇIYOR

Gelen şikayetleri yerinde araştıran ekiplerin tespit ettiği eksiklik ve aksaklıklar, işin hiç de şakaya gelir tarafının bulunmadığını orta yere koydu.

Özellikle okul binalarının yakınlarında bulunan metruk binaların tehlike saçtığını, madde bağımlısı insanlara o binaların sığınak olduğunu belirleyen ekipler, trafik yoğunluğunun ciddi boyutlara ulaştığı yolda alt ve üstgeçitlerinin olmamasını “büyük eksiklik” olarak tanımladılar.

Okul çıkış saatlerinde, çoğu madde bağımlısı gençlerin öğrencileri rahatsız ettiğini belirten okul idarecilerinin, okul servislerindeki keşmekeşliğe de dikkati çektileri araştırmada, ayrıca şu aksaklıklar tespit edildi:

SERVİS SÜRÜCÜLERİ İLLALLAH DEDİRTİYOR

– Öğrenci servisleri yeterince denetlenmiyor, ders saati başladıktan sonra öğrenciler okullara getiriliyor.

– Şehiriçinde hizmet veren otobüs ve minibüs sürücüleri kendi inisiyatiflerine göre hareket ediyor, bazen yol güzergahının bile dışına çıkabiliyorlar.

– Alt ve üstgeçit olmadığından, özellikle okul giriş-çıkış saatlerinde ciddi tehlikeler yaşanıyor.

– Yenişehir girişindeki terkedilmiş hastane binası ile NewCity konutları, başta madde bağımlıları olmak üzere, şüpheli kişilerin ve fuhuş yapan insanların mekanı haline geldi.

Ekipler tarafından yapılan tespitlerin, ilgili birimlere rapor edildiği öğrenildi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ