$ DOLAR → Alış: 13,67 / Satış: 13,73
€ EURO → Alış: 15,44 / Satış: 15,51

TORAMAN: BİZ, BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ

TORAMAN: BİZ, BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ
  • 15.04.2018

İSTANBUL Avrupa Yakası’nda faaliyet gösteren Erzurum Dernekleri, “birlikten kuvvet doğar” ilkesinden hareketle güçlerini birleştirmeye ve çok daha büyük hedeflere doğru emin adımlarla yürümeye başladı, “Avrupa Yakası Erzurum Dernekleri Federasyonu”nu oluşturarak, çok daha büyük bir oluşumun şimdiden sinyalini verdiler.

Avrupa Yakası Erzurumlular Derneği Başkanı olarak işe öncülük eden Osman Nuri Toraman, sosyal medya üzerinden yaptığı biri birinden etkili paylaşım ve yorumları ile federasyonun oluşumunda önemli rol oynadı.

Toplam 10 Erzurumlular derneğininin bir araya gelerek oluşturduğu Erzurum Dernekleri Federasyonu’nun kuruluşunu sosyal medyadaki sayfasından duyuran, konuyla ilgili duygu ve düşüncelerini de yazıya döken “Genel Başkan” Osman Nuri Toraman, duygularını şöyle dile getirdi:

MUTLUYUZ, GURURLUYUZ!

“- Kurduk…

Mutluyum, huzurluyum, gururluyum!

Cumhuriyeti kuran şehrin evlatları, Mustafa Kemal Atatürk’ün hemşehrileri, Nafız Kotanların, Kara Fatmaların, Nene Hatunların., İbrahim Hakkıların, Alvarlı Efelerin, Sümmanilerin, Habib Babaların, Abdurrahman Gazilerin, Aşık Reyhanilerin torunları….

Erzurum’un Vatanperver Dadaşları

Yiğit, mert, özü sözü bir, fitne, fesat nedir bilmeyen, fedakar vefakâr, vatansever Erzurumlular..

AVRUPA YAKASI ERZURUM DERNEKLERİ FEDERASYONU hepimize hayırlı, uğurlu olsun…

Şundan emin olunuz ki; Ben ve ekip arkadaşlarım, eşitlikçi, dürüst ve erdemli bir yönetim anlayışıyla, Erzurum’a ve Erzurumluya layık olabilme gayreti ile bütün gücümüzle çalıştık, çalışacağız.

Amacımız; Geçmiş ile gelecek arasında köprü kurarak, kültür aktarımını sağlamak, bir ve bir arada olmak ve Erzurumluları kaynaştırmak olacaktır.

Bu hedeflere ulaşabilme adına bir kaya gibi, dağ gibi, aslanlar gibi, Dadaş gibi dik duruş sergileyen ve birlikteliği gerçekleştiren…

Düzenlediğimiz imza törenine eksiksiz katılımlarıyla inançlarını ortaya koyan; Yürekleri vatan için, bayrak için, Cumhuriyet için, Erzurum için çarpan gönül dostlarıma ve ‘toyumuzda’ bizi yalnız bırakmayan Aşkale, Esenyurt ve Şenkayalılar Federasyon başkanları ile Erzurum Aşkale Federasyonu başkan ve yönetimlerine ayrıca teşekkür ediyorum.

Son söz olarak diyorum ki; Biz, birlikte güçlüyüz!” erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ