$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

UMURSAMAZLIĞIN BU KADARI DA FAZLA!

UMURSAMAZLIĞIN BU KADARI DA FAZLA!
  • 08.05.2017

ERZURUM‘un en hareketli çarşılarından, çoğunluğunu da inşaat malzemesi satan esnafın oluşturduğu Demirciler Çarşısı’nda belli aralıklarla göze çarpan iki “virane”, gören herkesin yüreğini ağzına getiriyor ama, o döküntü binalar, “nasıl olsa ayakta duruyor” denilerek, kimse tarafından umursanmıyor.

Binalardan birisinin, eskilerde kilise papazlarının lojmanı olarak kullanıldığını, bir diğerinin de özel mülkiyet olduğunu belirten vatandaşlar, görüntüsü ile korku filmlerine mekan olabilecek türdeki o viranelere belediyelerin el atmasını ve temizlemesini istiyorlar.

Binaların en küçük bir sarsındqtıda yerle bir olmasının “kaçınılmaz” olduğu görüşünü paylaşan çarşı esnafı, “Binanın birisi kamuya ait, bir diğeri ise şahıs malı. Ama ne kamu, ne de bina sahipleri bu viranelerle ilgilenmiyor. Önünden her gün onlarca insanın geçtiği, çoğu zaman yanına yöresine araçların park yapıldığı o binalar bir gün gelecek çökecek. O zaman yaşanması muhtemel kayıplardan kim sorumlu olacak? Biz müteakip defalar belediyelere başvurduk. Ama ilgilenen olmadı” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ