$ DOLAR → Alış: 8,16 / Satış: 8,20
€ EURO → Alış: 9,71 / Satış: 9,75

USLANMAZ BİR ERZURUM SEVDASI

USLANMAZ BİR ERZURUM SEVDASI
  • 05.03.2021

HER insanda yaratılışı gereği memleketine, doğduğu topraklara yönelik bir sevda, uzaklarda yaşıyorsa bir hasret duygusu, sevgiye, sevgiliye ulaşma arzusu, çok daha ötelerde yaşama zorunda kalmışsa vatan aşkı mutlaka oluşur. O aşkın sonucunda kimi insan anılarını yazar, kimileri de duygularını şiire, mısralara döker. Geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz, Erzurum kültürü ile biçim almış Burhanettin Keteci’nin, aynı hamurla yoğrulmuş kızı Neslihan Arzu Keteci, Erzurum özlemi içinde yaşayan insanların dilinden dergi sayfalarına aktardığı söyleşilerini “Sıla Özlemi” adı altında kitap haline getirdi.

ERZURUM SEVDASI’NIN KANITI

Uzun zamandan beri İstanbul’da yaşayan, Erzurum’a olan sevgisi, sevdası, ilgisi hiç azalmayan, memleketinin tanıtımına yönelik her fırsatı değerlendirmeye çalışan, buram buram Erzurum kokan sanatsal çalışmalara imza atan, Fehim İbrahimhakkıoğlu Atölyesi’inde inanılmaz güzellikte resimler, tablolar yapan, fırsat buldukça Erzurum dışında, özellikle İstanbul’da yaşayan Erzurumlular ile söyleşiler gerçekleştiren, yaptığı söyleşileri de Aziziye ve Palandöken Belediyeleri tarafından yayınlanan “Şehri Kadim Aziziye” ve “Beyazşehir Palandöken” dergilerinde yer alan Neslihan Arzu Keteci, bu söyleşilerini “Sıla Özlemi” adını verdiği bir kitapta topladı ve yarınlara kalıcı bir eser bırakmanın mutluluğunu yaşadı.

ADNAN ATALAY İÇİN İMZALADI

İstanbul Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı’nda yaklaşık 15 yıldan beri  çeşitli görevlerde bulunan, halen aynı Vakfın Kadın Kolları Başkanlığı’nı yürüten Keteci, Erzurum Zafer Ofset Tesisleri’nde bastırdığı Sıla Özlemi’ni, Erzurum Kültürü’nın önemli noktası Kitapsarayı’nda, Adnan Atalay için imzaladı. İsteyenlerin Kitapsarayı’ndan temin edebileceği, çok sayıda siyah-beyaz fotoğrafın da yer aldığı Sıla Özlemi’nde; 30 farklı insanla yapılmış, Erzurum’un dününe ışık olabilecek söyleşiler yer alıyor. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ