$ DOLAR → Alış: 8,16 / Satış: 8,20
€ EURO → Alış: 9,71 / Satış: 9,75

VALİ’DEN 3,5 AYDA VİLLALI OTEL

Kadir SABUNCUOĞLU
Kadir SABUNCUOĞLU
  • 11.01.2020

VALİ Okay Memiş’in 10 Ocak’ta ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle verdiği sabah kahvaltısına katıldık.

Hem de Palandöken’de yepyeni bir otelde.

Meslektaşım Öztürk Akkök ile Dedeman’a varmadan son virajda, sola ayrılan bir yol var. O yola girince göletin yanında, gerçekten göz kamaştıran bir tesisle karşılaştık. Adı, Ve Hotels Palandöken…

Biz iki gazeteci olarak böyle bir otelin varlığından o ana kadar haberdar değildik. Vali Okay Memiş, çok kısa sürede yaptırdığı otelin hikayesini şöyle anlattı:

“Otelin yerinde AFAD’ın Palandöken’de çığları düşüren ekibi konuşlanmıştı. Personel, sanki cennette yaşıyordu. Oysa bizim kış turizminde otel ve yatak sayımız yetersizdi. O an, Vilayetler Birliği aracılığı ile bir otel yaptırmanın kararını verdim. Ve Hotels’in ihalesini biz yaptık. İnşaat üç buçuk ayda tamamlandı. Yaklaşık 15 milyon lira harcandı. Kapısı herkese açık olan otelde şimdilik Erzurumlu 30 personel çalışıyor.”

Palandöken’in eteklerindeki Ve Hotels, kent merkezine 6 kilometre uzaklıkta. Otelde 25’i standart, 8’i aile olmak üzere 33 oda, önünde ise 120 metrekare alana sahip şömineli, dokuz ayrı villa var. Zirve Restaurant  ile Ve Hotels, konuklara ekonomik fiyat uyguluyor.

İletişim bilgileri şöyle: palandoken@vilayetler.gov.tr TLF: 0 442 502 06 24- 2

BİR YILDA NELER YAPTIĞINI ANLATTI

Kahvaltının ardından Vali Memiş’in bir yıllık icraatını yansıtan videoyu izledik. Şeffaf bir yönetim sergileyen Vali Okay Memiş, 30 milyon liralık ödeneği nerelere harcadığını aktardı. Bir bakıma hesap verdi. Çiftçilere yem bitkisi tohumu, İspir ve Hınıs’ta fasulye tohumu, ceviz fidanı dağıtılmış. İkinci Organize Sanayi bölgesinde kurulan Teksilkent yakında hizmete girecek ve 2 bin kişinin çalışacak. Tortum Şelalasi ile Narman’daki Peri Bacalarının bulundukları alanlara dinlenme tesisleri yaptırılacak. Vali Okay Memiş’in yatırımlarla ilgili projeleri bizleri heyecanlandırdı.

GAZETECİLER DHMİ VE THY’Yİ ELEŞTİRDİ

Sorular kısmında ağız birliği etmişçesine söz alan her gazeteci, DHMİ’nin Erzurum ve Erzurumluya vurduğu darbeyi, THY’nin uçak sayısını azaltmasını ve fahiş fiyat politikasını eleştirdi.

Sorumluluğu alan Vali Okay Memiş, şunları söyledi:

“Çocuklarım Ankara’da. Uçaklara ayda 3 bin lira bilet parası veriyorum. Diğer valiler ise benim ödediğim ekstra uçak parasıyla, aldıkları yazlıkların taksitlerini ödüyor. Ben de rahatsızım yaşadıklarımızdan. Bu işin sorumluluğunu vali olarak ben üstleniyorum. CAT-3 sistemi kurulunca rötar sorunu ortadan kalkacak.”

Yaklaşık iki saat süren toplantıdan sonra Vali Okay Memiş, İdareciler Günü toplantısına katılmak için bizlere veda etti.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Cenap inik dedi ki:

    Emeğin e sağlık adam gibi adam inşallah senle daha güzel erzurum göreceğiz. Biraz daha başarı erzurumdan götürmek için hali hazır bahane seni cani gönülden tebrik ederim. Rabbimsağlık sıhhat uzun ömur versin maşallah

YORUM YAZ