$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,54
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

VALİ’DEN TATLI DOPİNG

VALİ’DEN TATLI DOPİNG
  • 01.01.2018

VALİ Seyfettin Azizoğlu, yılın son gecesinde kentin giriş ve çıkış noktalarında nöbet tutan polis ve askerleri ziyaret ederek yeni yıllarını kutladı, kendilerine elleriyle tatlı ikram ederek moral dopingi aşıladı.

Vali Seyfettin Azizoğlu’nun görevleri başında bulunan güvenlikçilere yönelik ziyaretine Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Güray Alpar, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan ile İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Bekir Uzun da eşlik etti.

Kentin giriş-çıkış noktalarında görev yapan trafik denetleme, arama ve kontrol noktalarında görev yapan emniyet mensupları ve jandarma ekiplerini ziyaret eden Vali Azizoğlu, “Bu millet evinde, yuivasında sizler sayesinde rahat uyuyor. Önemli işler yapıyor, göğsümüzü kabartıyorsunuz. Sizler bizim gururumuzsunuz* dedi.

TARÇIN PAŞA KARŞILADI

İlk olarak orduevine giden Vali Azizoğlu’nu 9’uncu Kolordu Komutanı Korgeneral Uğur Tarçın karşıladı. Asker ve rütbeli personelin yeni yılını kutlayan Vali Azizoğlu, daha sonra Dumlu Jandarma ve Dumlu Jandarma Özel Hareket’e geçti. Burada vatani görevini yapan kahraman Mehmetçik ile bir müddet sohbet eden Vali Azizoğlu, askerlere baklava ikram etti onlarla birlikte çay içti.

Köprüköy, Pasinler ve Çat polis jandarma uygulama noktalarını ziyaret eden Vali Azizoğlu, 2018’i Pasinler uygulama noktasında görevli personel ile birlikte soba başında karşıladı.

BÜYÜK İŞLERE İMZA ATTINIZ

Vali Azizoğlu, ziyaretlerde yaptığı konuşmada vatandaşların gönül rahatlığıyla eğlenmeleri, huzur içinde sokaklarda dolaşmaları için jandarmanın, polisin gece gündüz çalıştığını vurguladı.

Jandarma Özel Hareket ekiplerinin terörle mücadelesinin takdire layık olduğunu ifade eden Vali Azizoğlu, “Şenkaya’da ve diğer güney ilçelerde terörle mücadelede büyük işlere imza attınız. Bugün devlet büyüklerimiz övgü ve gururla yaptığınız başarılı çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyor. Geçen hafta Karayazıya gittik. Bütün vatandaşların rahat ve huzurlu olduğunu gördüm. O PKK’nın baskısı, yıldırması bitmiş; insanların üzerindeki kara bulutlar dağılmıştır. Siz kahraman Mehmetçiğimizin sayesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün vatandaşları her biri kendi işinde gücündedir. İnşallah sizlerde kazasız belasız askerliğinizi tamamlayıp ailelerinize kavuşursunuz. Bu vesile ile yeni yılınızı kutlar, tüm insanlığın huzur, barış içerisinde bir yıl geçirmesini diler, hepinizin gözlerinden öperim” dedi.

KİMSE ELİNİ KOLUNU SALLAYA SALLAYA GEÇEMİYOR

Tortum polis uygulama noktasındaki ekipleri de unutmayan Vali Azizoğlu, şehrin dört tarafına kurulan bu kontrol noktaları sayesinde hiçbir suç malzemesi ve aranan kişilerin elini kolunu sallayıp geçemediğini söyledi.

Kolluk kuvvetlerinin gece gündüz demeden ülkenin ve kentin güvenliği için vazife başında olduğunu söyleyen Vali Azizoğlu,  “Erzurum’un dört bir yanında bu kontrol noktalarını oluşturduk. 1,5 yıldır 24 saat esansına göre polisimiz ve jandarmamız Erzurum’un giriş ve çıkış noktasını tutuyor. Çok şükür Allah’a; bir buçuk yıldır bu güvenlik noktalarından hiçbir kanun dışı malzeme ve kişi elini kolunu sallaya sallaya girememiştir. Arkadaşlarımız cansiperane çalışıyor. Kahraman polisimiz, askerimiz; vatanın ve memleketin huzuru için soğuğa sıcağa aldırmadan başarılı bir şekilde görevlerini yapıyor” diye konuştu.

Vali Azizoğlu, emniyet mensupları ve jandarma ekiplerini ziyaretinin ardından son olarak Gürcükapı Karakoluna giderek, görev yapan emniyet mensupları ile birlikte bir müddet sohbet etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ