$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,54
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

YAKUTİYE BELEDİYESİ’NDEN ASFALT ATAĞI

YAKUTİYE BELEDİYESİ’NDEN ASFALT ATAĞI
  • 03.06.2020

RAMAZAN‘ın geride kalması, koronavirüs salgınıyla ilgili önlemlerin gevşetilmesi ve havaların ısınması, özellikle ilçe belediyelerini atağa kaldırdı.

Bir yandan park ve bahçeleri, özellikle de çocukların oynadığı alanları dezenfekte ederek, hastalık riskini en aza indirmeyi hedefleyen Yakutiye Belediyesi, diğer yandan da uzun zamandan beri bakımsızlıktan tel tel dökülen, yapılan “yama” operasyonları ile yoldan öte “engelli koşu” yapılabilecek pistlere dönüşen, çoğu yerleri köstebek yuvası haline gelmiş yollara müdahaleye başladı.

Bahar başlangıcında bazı köy yollarında asfalt çalışması yapan Yakutiye Belediyesi, yüzünü şimdi de şehre, şehrin sorumluluk alanına giren cadde ve sokaklarına çevirdi.

Rabiana Mahallesi’nde engelli pistine dönüşen yolu kazıyarak işe başlayan belediye çalışanlarına, yol kenarlarına park eden, yapılan tüm uyarı ve anonslara rağmen araçlarını çekmeyen, çekmemekte inat eden araç sürücüleri “illallah” dedirtti.

Korona mücadelesinde gösterdikleri performans ile vatandaştan “geçer not” alan ilçe belediyelerinin, hizmet ağını genişletmesi, bunları yaparken de medyayı alabildiği ölçüde verimli kullanmak istemesi, “acaba seçim hazırlığı mı yapılıyor?” sorularını akıllara getirdi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ