$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,31 / Satış: 10,35

BİR YERDE YASAK, BİR YERDE DEĞİL!

BİR YERDE YASAK, BİR YERDE DEĞİL!
  • 07.07.2020

KORONAVİRÜSÜNÜN ülkemizi tehdit etmeye başladığı günlerde alınan önlemler çerçevesinde halkın dolaşımına kapatılan park ve bahçelerde, havaların ısınması ve yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte yaşanan yoğunluk, bazı gariplikleri de beraberinde getirdi.

Önlemler çerçevesinde Havuzbaşı başta olmak üzere Yakutiye Medresesi ve Lalapaşa Cami’nin çevresindeki oturma bankları ivedilikle toplatıldı ve vatandaşların park ve bahçelere girmelerine, oturmalarına ve hatta duru, dinlenmelerine bile izin verilmedi.

Salgının önünü kesmek amacıyla alınan önlemlere vatandaşın önemli bölümü, belki havaların da soğuk, yerlerin karlı oluşundan dolayı, sanki de mecburiyetten uydu.

Ancak havaların ısınması, bu arada alınan önlemlerin gevşetilmesiyle birlikte park ve bahçeler cıvıl cıvıl hale gelirken, Lalapaşa ve Yakutiye Medresesi önünde oturacak bank bulamayan vatandaşlar, ağaçların gölgesinde, çimlerin üzerinde sere serpe uzanıyor, duvarların üzerine soluklanmak amacıyla sıralanıyorlar.

Yakutiye ve Lalapaşa Cami çevresinde böylesi bir curcuna yaşanırken, Erzurum Kalesi’nin çevresinde oluşturulan parkta bulunan, vatandaşın oturduğu, zaman geçirdiği banklar, görenlere “Bu ne lahana turşusu, bu ne perhiz. Eğer parkta oturmak yasaksa bu bahçede de, Kale’nin çevresinde de yasak olmalı. Yasak değilse Yakutiye’de neden yasak var?” dedirtiyor. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ