$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

ZENGİN KÜTÜPHANEYE POLİS ŞEHİDİ AKBULUT’UN ADI VERİLDİ

ZENGİN KÜTÜPHANEYE POLİS ŞEHİDİ AKBULUT’UN ADI VERİLDİ
  • 25.11.2017

MUŞ‘ta hainler tarafından şehit edilen Erzurumlu Polis Memuru Müslim Akbulut’un adının verildiği Narman Anadolu Lisesi Z-Kütüphanesi, aslen Narmanlı olan Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok’un da katıldığı bir törenle açıldı.

Çeşitli açılışlar yapmak ve incelemelerde bulunmak üzere memleketi Erzurum’a gelen ve havalimanında Vali Seyfettin Azizoğlu tarafından karşılanan Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok,  beraberindeki heyetle birlikte Narman’a hareket etti.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla yaptırılar zenginleştirilmiş kütüphanenin (Z-Kütüphane) açılışı için düzenlenen törene Selami Altınok ve  Vali Seyfettin Azizoğlu’nun yanında, Ak Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hüseyin Koçan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Bekir Uzun, İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, Narman Kaymakamı Mehmet Balıkçılar, Narman Belediye Başkanı Ahmet Yücel İşleyen ve vatandaşlar katıldı.

Yaklaşık 20 yıl önce Muş’ta şehit edilen Polis Memuru Müslim Akbulut’un isminin verildiği kütüphanenin açılış töreni öncesinde konuşan Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, milletin asli vazifesinin milli eğitim olduğunu söyledi. Selami Altınok’un şahsında tüm emniyet camiasına teşekkür eden Vali Azizoğlu, “Çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak ve onları geleceğin mimarı olarak yetişmek için, okulları en iyi şekilde donatmakla mükellefiz. Bugün burada yapılan bu hizmet, bunun güzel bir örneğidir” dedi.

Uzun zamandan beri Narman’a gelemediğini belirten Genel Müdür Selami Altınok ise, hemşehrileri ile birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Çocuk ve Gençleri Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında  Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı’nın katkılarıyla yaptırılan Müslim Akbulut Kütüphanesi, yapılan konuşmaların ardından, “mavi kurdela”nın ortaklaşa kesilmesiyle birlikte hizmete girdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ