$ DOLAR → Alış: 7,94 / Satış: 7,97
€ EURO → Alış: 9,44 / Satış: 9,48

AMAÇ INSTAGRAM’DA ERZURUM RÜZGARI ESTİRMEK

AMAÇ INSTAGRAM’DA ERZURUM RÜZGARI ESTİRMEK
  • 29.12.2017

ERZURUM‘un tanıtım elçiliğini gönüllü olarak üstlenen erzurumdanhaberler.com, instagram üzerinden yayınladığı fotoğraflarla bilinç oluşturmaya gayret ederken, yaptığı yeniliklerle de dikkatleri Dadaşlar Diyarı’nın üstüne çekmeye çalışıyor.

Yaklaşık üç aydan beri instagram’da Erzurum fotoğrafları paylaşmaya başladıklarını belirten erzurumdanhaberler.com Yönetmeni Öztürk Akkök, takipçi sayısını artırma gayreti içinde olduklarını belirtti, özellikle yurtdışından gelen olumlu tepkilerin kendilerini fazlasıyla sevindirdiğini ve kentin tanıtımı adına ümitlendirdiğini söyledi.

Günlük hayatın genelde sosyal medya üzerinden şekillenmeye başladığını, başta twitter ve facebook olmak üzere, youtube ve instagram gibi sitelerde yapılan paylaşımların giderek büyük önem arzetmeye başladığını belirten Akkök, sözlerini şöyle sürdürdü:

ERZURUM BİR DERYA

“İnsanlar ne arıyorsa, artık çarşıya, pazara çıkmadan, ihtiyaçlarını intermet üzerinden temin etmeye çalışıyor. Ticaret hacminin milyon dolarlarla ifade edildiği internet, aynı zamanda dünyaya açılan bir pencere. Bu pencereden biz Erzurum olarak yeterince yararlanabiliyor muyuz, tartışılır. Hedeflerinin arasına turizm sektörünü de koymuş olan Erzurum’un açılan bu pencereden dünyüya çok çeşitli ve farklı mesajları sürekli vermemiz gerekir. Bu bağlamda yeni bir çalışma yaptık ve instagram’da Uzunahmet Tabya’dan çektiğimiz fotoğrafı 6 eşit dilime bölerek kullandık. Bu yöntemi elbet biz bulmadık. ama Erzurum’da ilk uygulayanlardan birisi olduğumuzu söyleyebiliriz. Niyetimiz instagram’da takipçi sayısını olabildiği ölçüde artırmak ve dünyada çok farklı ülkelerde yaşayan insanlara Erzurum’u tanıtmak. Erzurum, sahip olduğu zenginlikleri ile bir derya. Ama kimse bu deryanın farkında değil!” erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ