$ DOLAR → Alış: 7,59 / Satış: 7,62
€ EURO → Alış: 9,01 / Satış: 9,05

ASKERİ LOJMANLAR YERLE BİR EDİLDİ

ASKERİ LOJMANLAR YERLE BİR EDİLDİ
  • 16.01.2021

SOĞUK savaşın sona ermesiyle birlikte Doğu’nun sınır karakol olma özelliğini kaybeden, birliklerin, kışlaların ya kapatılması, ya da yerinin değiştirilmesiyle birlikte, şehrin farklı semtlerinde bulunan ve çoğu atıl duruma düşen, korumasız kalan binalar, lojmanlar iş makineleriyle buluştu!

SÖKÜMÜ ÇOK DA UZUN SÜRMEDİ

Erzurum’da yaşayan hemen herkesin önünden ya da yanından geçtiği Yoncalık’taki askeri lojmanların söküldüğünü görenlerin aklına doğal olarak, “sökülüyor ama acaba ne yapılacak?” sorusuyla beraber  Büyükşehir Belediyesi geldi. Ancak acımasız iş makinalarının darbelerine çok fazla direnç gösteremeden yerlere serilen binaların yıkım işini Büyükşehir’in yaptırmadığı öğrenildi.

HERKES ÖNÜNDEN MUTLAKA GEÇMİŞTİR

Yoncalık’ta, İl Halk Kütüphanesi’nin önünde yer alan, hemen herkesin önünden ve yanından geçtiği, bir ucu Şeyhler Mahallesi’ne kadar uzanan, hayli zamandan beri de boş bekletilen askeri lojmanlarda söküm işleminin başladığını görenlerin aklına “ilk adres” olarak Büyükşehir Belediyesi geldi. Şehrin merkezinde, en güzel yerinde yer alan lojmanların iş makineleriyle yerle bir edilmesiyle birlikte ortaya çıkan çok arsa üzerinde kim ne yapacak, nasıl bir proje uygulayacaktı? 

Akla gelebilecek bu ve benzer sorulara cevap bulmak amacıyla kapısını tıklattığımız Büyükşehir Belediyesi’nden “sökümü biz yaptırmıyoruz” cevabı aldık. Büyükşehir Belediyesi’nin söz konusu lojmanlar için mülk sahibi Milli Savunma Bakanlığı’na “takas” önerisi götürdüğü, ancak henüz bir cevap alınamadığı kaydedildi.

Şimdi herkes, yetkililerden, “Miadını dolduran ve kullanılamayan lojmanların yıkılmasıyla ortaya çıkan devasa büyüklükteki arsa üzerinde kim, hangi kurum, nasıl bir proje uygulayacak?” sorusuna bir cevap, bir açıklama bekliyor. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ