$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

BELEDİYENİN BENZİNİ, TERÖRİSTLERİN AİLELERİNE POMPALANMIŞ!

BELEDİYENİN BENZİNİ, TERÖRİSTLERİN AİLELERİNE POMPALANMIŞ!
  • 31.03.2017
GEÇTİĞİMİZ yıl silahlı terör örgütüne üye olduğu gerekçesiyle tutuklanan ve halen cezaevinde bulunan Karayazı’nın DBP’li eski Belediye Başkanı Mehmet Sait Karabakan’ın, görevde olduğu dönemde, belediyenin akaryakıtını teröristlerin aileleri arasında paylaştırdığı belirtildi.
DPB’li belediyelere yönelik operasyonlarda, görevden alınan Karayazı Belediye Başkanı Mehmet Sait Karabakan ile Eşbaşkan Zeynep Bingöl, geçtiğimiz aralık ayı başlarında tutuklanmışlardı. Silahlı terör örgütüne üye olmakla suçlanan zanlılar hakkında 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
İDDİANAME KABUL EDİLDİ
Haklarında hazırlanan iddianamenin Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildiği öğrenildi.
İddianamede; Avukat olan Mehmet Sait Karabakan’ın belediyedeki makam odasında yapılan aramalarda numaralandırılmış akaryakıt takip çizelgeleri bulundu. Belediye araçlarında kullanılmak üzere alınan akaryakıtın, PKK/KCK adına eylem yapan, terör estiren ve bu eylemlerinden dolayı tutuklanan teröristlerin aileleri arasında paylaştırıldığı iddiası, iddianamede yer aldı.
VATANDAŞIN, DEVLET İLE BAĞINI KOPARTMAYI HEDEFLEMİŞLER
Hazırlanan iddianamede, Karabakan ve Bingöl’ün, örgütün sözde Anayasası olarak kabul edilen KCK sözleşmesinin 24 ve 25’inci maddelerinde belirtilen “köy komünü” yapılmasına bağlı olarak adalet, ekonomi, ekoloji, eğitim, yönetim ve kent meclisi komiteleri kurdukları ve bu komiteler aracılığı ile Kürt kökenli vatandaşların devlet ile olan bağlarını kopartmayı hedefledikleri belirtildi.
Her iki sanığın, terörist cenazelerine katıldığı, sosyal paylaşım hesaplarında örgütün propagandasını yaptıkları ifade edildi.
İddianameye göre, belediye makine ve araçlarında kullanılmak üzere alınan akaryakıtın, teröristlerin ailelerinin, örgüte bağlılıklarını devam ettirmek, örgütün yanlarında olduğunu hissettirebilmek amacıyla dağıtıldığına işaret edildi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ