$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

BÜYÜKŞEHİR BÜTÇESİ 1 KATRİLYON’U ÇOK AŞTI

BÜYÜKŞEHİR BÜTÇESİ 1 KATRİLYON’U ÇOK AŞTI
  • 30.11.2017

BÜYÜKŞEHİR’ BELEDİYESİ BÜTÇESİ OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi 2018 yılı bütçesi eski parayla 1 trilyon 210 milyar lira olarak belirlendi.

Büyükşehir ve 20 ilçe belediyesinin 2018 yılı bütçesi Erzurum Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yapılan görüşmeler sonrasında oy birliğiyle kabul edildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Büyükşehir ve ilçe belediyelerine ait gelir tarifeleri de görüşüldü.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, mecliste yaptığı konuşmada, bütçenin hazırlanması ve meclise getirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

“Toplumsal, katılımcı, sosyal, şeffaf belediyecilik ilkesi ve 7/24 çalışma esasına dayalı yönetim anlayışımızla birlikte Erzurum’u yaşanabilir bir kent yapmak için çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz” diyen Başkan Sekmen, şunları söyledi:

“Bildiğiniz gibi, Türkiye’de yatırım bütçesi kullanımında ülke birincisi olduk. Görevi devraldığımız günden bu yana sürdürülen ekonomi yönetiminde diyebilirim ki Türkiye’deki diğer belediyelere örnek olduk. Bakınız 2014’te Büyükşehir’in yatırım giderleri 174 milyon liraydı. 2015’te 470 milyon liralık, 2016’da 585 milyon liralık yatırım gerçekleştirdik. Belediyemizin 2016 bütçesinin yüzde 72’si yine yatırımlardan oluştu. Görüldüğü gibi her yıl yatırım giderimiz kat be kat arttı. Bu rakamlar ilimizin Cumhuriyet tarihinden bugüne kadar belediyecilik noktasında kent tarihinde görülmemiş rakamlardır. İşte bu yüzden bu meclis Erzurum’un makûs talihini değiştiren bir Meclis olarak Erzurum’un tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. İnşallah vatandaşlarımızın destek ve duasıyla Erzurum daha da büyüyecek ve lider bir kent olacaktır. Bütçemiz ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun.”

Sekmen’in konuşmasının ardından, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin 1 milyar 210 milyon olan 2018 bütçesi oy birliğiyle kabul edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ