$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,14 / Satış: 8,18

DADAŞKENT’TE ÇEVRE MANZARALARI

DADAŞKENT’TE ÇEVRE MANZARALARI
  • 12.08.2017

ERZURUM‘un planlı ve yeni semti Dadaşkent’i, keyfi uygulamalarla kendimize benzetmeyi başardık.

Çevre düzeni ve temizliği konusuna vatandaşın çok da hassasiyet göstermediği Dadaşkent’te, bu keyfiyete belediye de ayak uydurunca, ortaya hoş olmayan manzaralar çıkmaya başladı.

Önceleri merkezi ısıtma binasının bulunduğu bölgede, bina yıkıldıktan sonra, ortaya bu kez da “hafriyat dökme alanı” çıktığını belirten yöre sakinleri, “Hemen yolun öte kısmında Aziziye Belediyesi’ne ait bir bina (AZMEK – Aziziye Belediyesi Meslek Edindirme Kursları) da var. Yani güya belediye komşumuz. Ama gelin görün ki, yaşadığımız sıkıntı komşunun umuruna değil. Mahallemizin tam ortasında koca bir hafriyat alanı oluştu. Her gelen inşaat atığını, molozu, pisliği getirip, buraya bırakıyor” diye yakınıyorlar.

Çöplüğe ve hafriyat alanına dönüşen arsanın temizlenmesini ve çevresinin korumaya alınmasını isteyen vatandaşlar, “Arsa kiminse gelsin sahip çıksın. Kimsenin pisliğini, döküntüsünü çekecek halimiz yok. Sahip çıkan olmuyorsa, belediye gereğini yerine getirsin” diyerek beklentilerini dile getirdiler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ