$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

DEVA ARADIĞI KANI BİNGÖL’DE BULDU

DEVA ARADIĞI KANI BİNGÖL’DE BULDU
  • 16.07.2020

“DEVA Partisi’nin, Erzurum’da kurucu il başkanı kim olacak” sorusunun cevabı, bugün Ankara’da yapılan uzun toplantılar sonrasında belli oldu ve görev Genel Başkan Ali Babacan tarafından işadamı, siyaset dünyasının önemli ismi Vahit Bingöl’e verildi.

Teşkilatlanma çalışmalarına hız veren Deva Partisi, Erzurum’da kurucu il başkanını belirledi. Ankara Bilkent Otel’de yapılan istişare toplantılarında, Erzurum’un dışında çok sayıda ilin kurucu başkanları da belirlendi.

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın yanısıra Teşkilat Başkanı Nihat Ergün ile Sadullah Ergin’in de hazır bulunduğu toplantıda, komisyonlar tarafından isimleri bildirilen adaylar ile birer görüşme yapıldı.

Anavatan Partisi’nin iktidar yıllarında Erzurum’da İl Başkanı olarak görev yapan, görev yaptığı süre içinde vatandaş ile çok yakın diyalog içine giren, partisine bağlı bakanlıkların bürokratlarını geceli-gündüzlü çalışmaya zorlayan ve önemli hizmetlerin gelmesini sağlayan Vahit Bingöl, uzun yıllar ara verdiği siyasete, bu görevlendirme ile dönüş yapmış oldu.

Önceki yıllarda bir ara İYİ Parti’den milletvekili aday adayı olan, ancak son anda ismi ekarte edilen Vahit Bingöl’ün yeniden siyasete dönüş yapması, sevenleri ve dostları arasında memnunlukla karşılandı.

Erzurum’un iyi bir muhalefet partisi başkanına ihtiyacı olduğunu bilen vatandaşlar, Vahit Bingöl ile birlikte yerel siyasete renk ve heyecan geleceğine inandıklarını söylediler.

Görevin adresinin belli olmasından sonra Ali Babacan ile Vahit Bingöl objektiflerin karşısına geçti ve önemli günün anısına fotoğraf çektirdiler.. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ