$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

EKREM CEYHUN’UN CENAZESİNDE GÖZLER BİRİLERİNİ ARADI

EKREM CEYHUN’UN CENAZESİNDE GÖZLER BİRİLERİNİ ARADI
  • 05.04.2017

SİYASET dünyasının önemli isimlerinden, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in yakın çalışma arkadaşlarından Erzurumlu Ekrem Ceyhun, son yolculuğuna Ankara Kocatepe Camii’nde kılınan cenaze namazından sonra uğurlanırken, gözler özellikle ERÇİMSAN Yönetim kurulu Başkanı Lütfü Yücelik’i aradı. Aynı zamanda ETSO Yönetim kurulu Başkanı da olan Lütfü Yücelik’in, Ceyhun’un cenaze namazına katılıp-katılmadığı merak konusu oldu.

Devlet Bakanı olarak görev yaptığı yıllarda, özelleştirme yoluyla satışa çıkartılan Aşkale Çimento Fabrikası’nı Erzurumlular’ın alması için çok gayret gösteren ve başarıya ulaşan Ekrem Ceyhun, DYP’den Balıkesir Milletvekili seçilmesine rağmen, memleketi Erzurum’u hiç ihmal etmemiş, bir Erzurum Milletvekili gibi çalışmış ve hemen her sıkıntısında memleketinin yanında olmuştu.

Dönemin Atatürk Üniversitesi Rektörü ve ERVAK Başkanı Prof. Dr. Erol Oral’ın düzenlediği bir toplantıda taleplerin çokluğu üzerine önemli bir yaramıza, “Erzurum olarak, ne istediğinizi bilmiyorsunuz. Önceliğiniz neyse onu isteyin” diyerek parmak basmıştı.

Ceyhun’u Kocatepe Camii’nden son yolculuğuna uğurlayanlar arasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da bulunması dikkatlerden kaçmazken, DYP’nin bir zamanlar “ağır topu” olan çok sayıda eski bakan da cenaze töreninde hazır bulundu. Ceyhun’un cenaze törenine Erzurum Milletvekilleri ile ETSO Başkanı Lütfü Yücelik’in katılıp-katılmadığı öğrenilemedi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ