$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

ERVAK’TAN, HINIS ÇIKARMASI

ERVAK’TAN, HINIS ÇIKARMASI
  • 07.07.2017

YILLARDAN beri Sultan Sekisi Toplantıları düzenleyen ERVAK, bu toplantıların 24’üncüsünü yarın Hınıs’ta gerçekleştirecek. ERVAK Başkanı Erdal Güzel, “Hınıs’ın Doğal ve Kültürel Zenginlikleri” konulu toplantıya herkesi davet etti.
Ahilik geleneğinin izlerini taşıyan Sultan Sekisi toplantılarında, şimdiye kadar genelde Erzurum’u ve bölgeyi ilgilendiren konuları işlediklerini, bu vesileyle de kamuoyunu ve yetkilileri bilgilendirdiklerini, yine sorunların çözümü için yol haritası belirlediklerini ve farkındalık oluşturduklarını belirten Erdal Güzel, şimdiye kadar yapmış oldukları toplantılarda hedeflerine ulaştıklarını ifade etti.

Bugüne kadar gerçekleştirdikleri Sultan Sekisi Toplantıları’nda, Sarıkamış Harekatı, Ovit Geçidi, Kış Turizmi, Hızlı Tren, Sağlık Turizmi gibi konuları gündeme getirildiğini hatırlatan Güzel, değerlendirmesini şöyle sürdürdü:
“- Yine bu toplantılarda, Organik Tarım, İpek Yolunda Demiryolu, Bölgesel Kalkınmada Tohumculuk, 2011 Üniversitelerarası Kış Oyunları, Sınır Kapılarında Dış Ticaret, Enerji ve Savunma Sanayi, Erzurum Bölgesi Uygun Yatırım Alanları, Erzurum İli Kalkınma Raporu, Çoruh Vadisinin Coğrafi ve Kültürel Zenginlikleri, Oltu Şura Hükümeti, Yanıkdere Şehitleri, ERÇİMSAN gibi konuları işledik.

Bu yıl da Hınıs’ın Doğal ve Kültürel Zenginlikleri’ni ele alacağız. Amacımız, Erzurum’un en büyük ilçelerinden birisi olan Hınıs’ın potansiyel değerlerini gün yüzüne çıkarmak.
Kuzey ilçelerimizden Şenkaya, Oltu, Uzundere ve İspir’den sonra ilk defa bir güney ilçesinde Sultan Sekisi’ni toplayacağız.”

PANEL DÜZENLENECEK
Hınıs Kaymakamlığı, Hınıs Belediyesi ve Hınıs-Karaçoban Eğitim Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin katkı sunduğu etkinlik, Erzurum Kalkınma Vakfı ve Doğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsü işbirliği ile yarın (8 Temmuz Cumartesi) saat 10.30’da Hınıs Kültür Sitesi Salonu’nda gerçekleşecek olan, Prof. Dr. Haldun Özkan, Prof. Dr. Faris Karahan ve Dr. Şerafettin Çakal’ın konuşmacı olarak katılacakları panel ile başlayacak

Panel sonrası Hınıs’ın tarihi ve turistik yerlerinin gezilmesiyle sonlanacak.

Sultan Sekisi toplantısına katılmak isteyen vatandaşlar için, 08.07.2017 Cumartesi günü saat 07.00’da Cumhuriyet Caddesi Kızılay İş Merkezi önünden araç kaldırılacak. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ