$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

MİNİK BERRA İHMAL KURBANI MI?

MİNİK BERRA İHMAL KURBANI MI?
  • 04.02.2019

İLÇENİN sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda tanıtımını yapmak, halkın sorun ve sıkıntılarını gündeme taşımak amacıyla kurulan Erzurum Tekmanlılar Derneği (TEKMANDER), sosyal medyaya taşıdığı bir iddiayla kafaları karıştırdı.

TEKMANDER’e ait sitede yer alan iddiaya göre, hastalanan Berra adındaki bebek ilçe devlet hastanesine götürüldü. Burada yapılan müdahale sonrasında bebeğin yakınları, Berra’nın ambülans ile Erzurum’a gönderilmesini istedi. Ancak bu talep görevliler tarafından kabul edilmedi.

Bir fotoğrafının da paylaşıldığı Berra Bebek, daha sonra hayatını kaybetti. Dernek yetkilileri, https://m.facebook.com/profile.php?id=100030795007062&fref=nf&ref=m_notif&notif_t=feed_comment_reply adresinden yaptıkları çağrıda konunun araştırılmasını talep etti, “Bölgenin en büyük ve kapsamlı hastanesinin olduğu şehirdeniz. Ama o hastaneye ölmeden önce hastalarımızı götürecek bir ambülansımız yok. Ambülans var da, garibana mı yok? Hep birşeyler eksik, nedense hep eksilen mazlum veya gariban oluyor” diyerek tepkilerini dile getirdi, sorumlular hakkında gerekli işlemin yapılmasını talep ettiler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ