$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

RENGARENK BİR DÜNYA

RENGARENK BİR DÜNYA
  • 06.07.2018

GEÇEN yıla oranla, bu yıl çok fazla yağmur alan Erzurum’un dağları ve ovaları rengarenk çiçeklerle bezendi. Kovanlarını uygun buldukları noktalara yerleştiren arıcıların ağzı, mutluluktan kulaklarına varıyor.

Bal kalitesi ve rekoltesi açısından ülkenin önde gelen şehirleri arasında yer alan Erzurum’da, geçen yıl yaşanan kuraklık nedeniyle çok az miktarda bal elde edilmiş, sezon başında kamyonlarla kovanlarını Erzurum’a taşıyan arıcılar, bir süre sonra, farklı diyarlara taşınmak zorunda kalmışlardı.

Bu yıl, havanın ılık ve yağışlı geçmesi, sadece arıcıları değil, köylüleri de fazlasıyla sevindirdi. Çayırlarda bol miktarda ot olduğunu belirten köylüler, “Hemen her çeşit ve renkte ot var. Bu, sütün de kalitesinin artmasına neden oluyor. Dolayısıyla Erzurum’da üretilen tereyağı ve peynir ürünlerinin besin değeri ve tadını, geçen yıllarda elde edilen ürünlere oranla çok daha kaliteli hale getiriyor. Vatandaşlarımızı, mayıs-haziran ürünleri tükenmeden yağ ve peynir almaya davet ediyoruz” dediler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ