$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

SANATÇI DEDİĞİN BÖYLE OLMALI

SANATÇI DEDİĞİN BÖYLE OLMALI
  • 13.03.2017

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun oyuncuları, makyaj yaptı, sırtlarına hayvan kostümleri geçirdi ve sokak hayvanlarının çetin kış şartlarında yaşadığı sıkıntılara dikkat çekmeye çalıştılar.

Büyükşehir Belediye Başkanı  Mehmet Sekmen’in korunmaya muhtaç sokak hayvanlarına yönelik “hava soğuk olsa da, elimiz hep sıcak” sloganı adı altında başlattığı sosyal projesine destek vermek amacıyla sırtlarına kostümler geçiren Belediye Şehir Tiyatrosu sanatçıları, Havuzbaşı Kent Meydanı’nda vatandaşın dikkatlerini çekmeye çalıştılar. Meydanda kedi, köpek, ayı, geyik ve tilki kostümleriyle, sokak hayvanlarının çetin kış şartlarında yaşadığı trajediyi drama ile anlatan gençler, bu arada esnafı da gezerek, sokak hayvanları ve yaban hayatı için yiyecek toplandı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Emrah Çılgı, “Belediye Başkanımız’ın hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Şehir Tiyatrosu olarak, korunmaya muhtaç sokak hayvanlarının durumunu insanlara çeşitli gösterileriler yaparak anlatmaya çalıştık. Peygamberimiz’in hayvan sevgisi bize ışık tuttu. İnsanlarımızın bu projeyle daha da bilinçlenecek ve üzerlerine düşeni yerine getireceklerdir” dedi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ