$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

KİMİ KIZAK KAYDI, KİMİ TOPAÇ ÇEVİRDİ, BÜYÜKLER KÜÇÜKLÜKLERİNİ YAŞADI

KİMİ KIZAK KAYDI, KİMİ TOPAÇ ÇEVİRDİ, BÜYÜKLER KÜÇÜKLÜKLERİNİ YAŞADI
  • 04.01.2019

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen kızak şenliğinde, çocuklardan çok büyükler eğlendi.

Erzurum Kalesi’nin surlarının yanından kızaklarını aşağı bırakan, kimi yarı yolda yuvarlanan, kimi de en aşağıya kadar kaymayı başaran ve yıllar sonra çocukluklarına geri dönen vatandaşlar, ikram edilen tel helvası ve patates közlemesi yedi, hoş bir gün geçirdi.

SELAMİ ALTINOK DA KATILDI

Ak Parti Erzurum Milletvekili ve Güvenlik-İstihbarat Komisyonu Başkanı Selami Altınok, Kültür ve Turizm İl Müdürü Cemal Almaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil’in yanında çeşitli kamu kurum yöneticilerinin de katıldığı, kızak kaydığı şenlikte, onlarca çocuk da keyifli bir gün geçirdi.

Ulu Cami’nin karşı tarafında yeni oluşturulan parkta, çocuklara Erzurum Spor Lisesi öğrencileri tarafından yapılan kızaklar dağıtıldı. Daha sonra kızak yarışmasında büyük-küçük onlarca insan  kızak kaymanın keyfini çıkardı. Etkinliğe katılan milletvekili ve bürokratlar da kızak kayıp, topaç çevirip, aşık oynayarak çocukluk anılarına döndü.
Etkinlikte ayrıca Erzurum’a has tel helva çekilerek, patates ve kestane közlendi.

KIZAKLAR SPOR LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN

Erzurum Spor Lisesi Müdürü Sinan Topallı, “Erzurum Spor Lisesi olarak öğrencilerimizin yaptıkları kızakları dağıtarak, havanın da müsait olmasını fırsat bildik ve görsel bir etkinlikle insanlarımızla bütünleştirmek istedik. Amacımız biraz geçmişi hatırlamak. Eskinin oyunlarını bugün oynamak istedik. Kızak kaydık, topaç çevirdik, aşık oynadık. Patates közlemesi yedik. Tel helva yaptık ve dağıttık. Güzel bir günü birlikte yaşadık” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Dal da, “Erzurum’un çocuk oyunlarını bugün büyüğü ile küçüğü ile birlikte oynadık. Çok keyifli bir gün yaşadığımızı söyleyebilirim., Belediye olarak bizim katkı sağladığımız etkinliğe, Spor Lisesi öğrencileri ile Gençlik Spor Müdürlüğü de omuz verdi. Güzel bir etkinliği birlikte yaşadık” diye konuştu.

Etkinliğe katılan Kültür ve Turizm İl Müdürü Cemal almaz ile Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, kızak kaydı, “Biz çocukken böyle kızak kayıyorduk” diyerek kendilerini izleyenlere caka satmayı ihmal etmediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ