$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

ADINI ATATÜRK’TEN ALAN ÜNİVERSİTEYE YAKIŞIYOR MU?

ADINI ATATÜRK’TEN ALAN ÜNİVERSİTEYE YAKIŞIYOR MU?
  • 17.10.2016

21-ant

ÜNİVERSİTE’NİN BİLİM VE GENÇLİK ANITI, GENÇLERİ UTANDIRIYOR

ATATÜRK Üniversitesi Kampusu’nun tam ortasında, sanki de merkezinde ve de Rektörlük Binası’nın arka tarafında bir anıt bu.

Bilim ve Gençlik Anıtı olarak biliniyor.

Dönemin Rektörü Prof. Dr. Erol Oral döneminde, Atatürk Üniversitesi’nin 40. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde yaptırılan anıt için Afyon’dan özel olarak mermer getirilmiş.

MERMERLER AFYON’DAN GELMİŞTİ

O günleri yaşayanların, “Rektör Yardımcısı Yılmaz Özbek Hoca’nın, kamyon kamyon Erzurum’a mermer getirdiğini hatırlıyoruz” dedikleri anıtın tel tel dökülen hali, bugün gören herkesin içini burkuyor.

Bugünlerde 60. kuruluş  kutlamalarına hazırlanan Atatürk Üniversitesi’nde, mermerlerinin çoğu parçalanmış, bakımsızlıktan her tarafını ot basmış böyle bir anıtın herkesin yüzünü kızartması gerektiğini belirten kimi akademisyen ve öğrenci, yeni Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı’nın, gereken hassasiyeti göstereceğine inandıklarını söylediler.

GÖZLER REKTÖR ÇOMAKLI’DA

Önceki Rektör Hikmet Koçak’ın görüp, görmezden geldiği ve üniversitenin birçok sorununa sırtını döndüğü gibi, Gençlik ve Bilim Anıtı’yla da ilgilenmediğini belirten üniversite sakinleri, “Bir kış daha böyle giderse, anıtta mermer kalmaz dökülür. Burası, adını Atatürk’ten almış bir eğitim kurumu. Ama gelin görün ki, anıt da, eğitim adına karşılaştığımız çoğu sorun ve aksaklık da ne Atatürk’ün, ne de bir eğitim kurumunun adına yakışmıyor. Yeni üniversite yönetiminden çok daha hassas adımlar atmalarını sabırsızlıkla bekliyoruz” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ