$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

ARAYA MESAFE BÖYLE GÜZEL KONULUR!

ARAYA MESAFE BÖYLE GÜZEL KONULUR!
  • 02.06.2020

KORONAVİRÜS salgını sonrasında alınan önlemlerin giderek gevşetilmesi ve sonrasında normal hayata dönüş için düğmeye basılmasıyla birlikte gündeme çok daha ciddi gelen “sosyal mesafe kuralı”, başta belediyeler olmak üzere, bazı kurum ve kuruluşların hayal gücünü harekete geçirdi.

Özellikle hastanelerde ve halka açık kurumlarda bulunan koltuk ve bankların üzerine yapıştırılan “sosyal mesafe kuralına uyduğunuz için teşekkür ederiz” şeklinde sloganvari uyarı yazıları dikkati çekerken, Aziziye Belediyesi çok daha estetik bir uygulamayla vatandaşın arasına “çiçek engeli” koydu.

ROMANTİK BİR UYGULAMA

Uyguladıkları sosyal farkındalık projeleri ile dikkatleri üzerlerine çeken Aziziye Belediyesi, bu defa da “sosyal mesafe” kuralını, estetik ve hatta romantik şekle büründürdü.

Geçtiğimiz cuma günü toplu kılınan namaz öncesinden başlayarak, bazı cami bahçeleri ve parklardaki bankların arasına mesafeyi koruma adına çiçekler yerleştiren Aziziye Belediyesi, ortaya farklı ve güzel görüntülerin çıkmasını, aynı zamanda da kuralın ihlal edilmeden ciddiyetle uygulanmasını sağlamış oldu.

VEHBİ EFENDİ PİLOT CAMİ

İlçe sınırları içinde pilot bölge olarak Vehbi Efendi Camii bahçesinde ilk uygulamayı başlattıklarını belirten Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, banklarda ortaya, mevsim çiçeklerinin ekili olduğu ahşap saksılar yerleştirdiklerini, bu sayede sosyal mesafe kuralınının uygulanmasını çok daha zorunlu hale getirdiklerini kaydetti.

Halkın yoğun olarak tercih ettiği park ve bahçeler ile sosyal alanlarda bir farklı proje daha uyguladıklarını, uyguladıkları projeyle de çok dikkat çektiklerini belirten Başkan Orhan, “Saltuklu Mahallesi’nde bulunan Vehbi Efendi Camii Bahçesi’nde ilk uygulamamızı yaptık.. Banklarda üçüncü kişinin oturmasının önlemek, bu arada mesafeyi de korumak amacıyla orta alana mevsim çiçeklerinin ekili olduğu zarif saksılar yerleştirdik. Bu uygulamamız vatandaşın çok hoşuna gitti. Aynı uygulamayı ilçede bulunan diğer park ve cami bahçelerindeki banklarda da uygulayacağız” dedi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ