$ DOLAR → Alış: 7,94 / Satış: 7,97
€ EURO → Alış: 9,44 / Satış: 9,48

ARSIZI, HIRSIZI SAKLANSA KİMSE BULAMAZ!

ARSIZI, HIRSIZI SAKLANSA KİMSE BULAMAZ!
  • 22.02.2017

ERZURUM‘un en merkezi yerlerinden birisinde, Gürcükapı’sında, dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler tarafından yaptırılan yeraltı çarşısı, bugünlerde korku filmlerine stüdyo olabilecek görüntülerle, çoğu insanın girmeye bile çekindiği bir mekan haline geldi.

Hizmete açıldığı yıllarda seyyar satıcılara tahsis edilen ve belli bir süre işlek bir yer halini alan Gürcükapı Yeraltı Meyve ve Sebze Pazarı’nın sonraki yıllarda yıldızı giderek sönmeye başladı. İşletmecilerin iş yapamadığı için, birer birer terkettiği çarşı, sonunda “hayaletçarşı” halini aldı.

İçinde en az 30 işyerinin bulunduğu çarşıda bugün sadece 5, 6 kadar sebze, meyve satıcısının bulunduğunu belirten vatandaşlar, “Gürcükapı’daki seyyar satıcılara mesken olsun diye yaptırılan ve çuval dolusu para harcanan çarşıda bugün in, cin top oynuyor. Çoğu işletmeci kiraladıkları yerleri boşalttı, boşaltırken de her yeri yıktı, döktü. Dolayısıyla çarşı son derece korkulan bir yer halini aldı. Bugün çoğu insan içeri girmeye bile korkuyor. İçerideki sebze ve meyve satıcıları da mecburiyetten orada bulunuyor. Çoğu zaman uyuşturucu müptelalarına mesken olan bu çarşıya el atılması gerekiyor. Acaba yapılır, yapıldıktan sonra bir işe yarar mı, orası da meçhul. Bu çarşı, yerel yöneticilerimizin ufkunun ne kadar dar olduğunun çok çarpıcı bir örneği olarak gösterilebilir. Devletin kıt kaynakları, böylesine keyfi, böylesine işe yaramaz yerlere harcanmamalıydı” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ