$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,14 / Satış: 8,18

BEBEK MEZARLARI BÖYLE DÜZELTİLDİ

BEBEK MEZARLARI BÖYLE DÜZELTİLDİ
  • 14.04.2019

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi tarafından kamulaştırıldıktan sonra, bir bölümü park olarak düzenlenen Erzurum Kalesi ile Caferiye Cami arasında kalan arsayı vatandaşlar, ücretsiz oto park olarak kullanılmaya başladı. Ancak, gerekli tasfiye çalışması yapılmayan parkın yolları kısa süre içinde bebek mezarlarını andıran büyüklükte çukurlarla doldu. İnşaat atığı malzemelerin iyi temizlenmemesi nedeniyle, park yapmaya gelen bazı araçların lastikleri de, o atıklardan nasibini aldı ve parçalandı.

erzurumdanhaberler.com’un düzenleme yapılmasını sağlamak amacıyla gündemine aldığı yol, belediye ekipleri tarafından düzeltildi. Karlı, yağmurlu havalarda balçık tarlasına dönen ve geçit vermeyen parkta düzenleme yapılmasını için yaptığımız çağrı, sosyal medyada, sanki asfalt dökülmesi isteniyormuş gibi, “böylesi havada asfalt mı olur” denilerek eleştiri konusu olmuştu.

PARK DEĞİL ÇAMUR DERYASIYDI

Büyükşehir Belediyesi’nin, biraz gecikmeli de olsa yoğun şekilde kullanılan oto parkta gerekli düzenlemeyi yapması, hem yöre insanını, yayaları ve hem de araç sürücülerini çamur belasından kurtarması, memnunlukla karşılandı. Parkın yollarında yaşanan sıkıntının giderilmesinde, yapılan yerel seçimlerin de etkisinin olduğunu belirten vatandaşlar, “Hangi gerekçeyle olursa olsun, sonuçta arzu ettiğimiz düzenleme yapılmıştır. Bu tür çalışmalar için hava koşulları ya da benzeri olumsuzluklar mazeret olmamalı. Demek ki, hangi şart altında olursa olsun, hizmet yapılabiliyormuş. Belediye ekiplerine yaptıkları çalışma nedeniyle teşekkür ediyoruz” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ