$ DOLAR → Alış: 13,67 / Satış: 13,73
€ EURO → Alış: 15,44 / Satış: 15,51

MECLİS ÜYELİKLERİNDE 3’ÜNCÜ SIRALAR MHP’YE!

MECLİS ÜYELİKLERİNDE 3’ÜNCÜ SIRALAR MHP’YE!
  • 19.02.2019

CUMHUR İttifakı’nı oluşturan Ak Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erzurum’da belediye meclis üye adaylarını belirledi. 3 merkez ilçede 3’üncü sıralar MHP’yi bırakılırken, bu partiye toplamda 20 kontenjan verildiği belirtildi.

Erzurum’da MHP, belediye meclis üyeliği seçiminde adaylarını Ak Parti listesinden gösterdi. Palandöken, Yakutiye ve Aziziye’de 9 kontenjan adayın tümü Ak Parti’ye bırakılırken, toplamda 87 kişiden oluşan aday listesinin 20’si MHP’ye bırakıldı.

Her üç ilçede 3’er kişiden oluşan toplamda 9 kontenjan, Ak Parti’ye bırakıldı. Yine normal listelerin ilk iki sırasında da Ak Parti adaylarına yer verildi. MHP’li adaylar ise, 3’üncü sıradan itibaren listelere serpiştirilerek yer aldı.

MHP’ye Palandöken İlçesi’nde ak Parti’den 8, Yakutiye İlçesi’nde 7, Aziziye İlçesi’nde de 5 adaylık kontenjan tanındı. Adayların tamamının seçilmesi halinde, her üç ilçe meclisinde MHP’li 20 üye görev alacak. Listelerin 3’üncü sırasına yerleştirilen üyeler, aynı zamanda Büyükşehir Meclisi’nde de görev alacak.

Sosyal medyaya sızdırılan listelerde, uzun zamandan beri belediye meclis üyeliklerine “ipotek” koyan çoğu isme yer verilmediği gözlemlendi. Ahmet Küçükler döneminden başlayan meclis üyeliği ve başkan vekilliği görevlerini Mehmet Sekmen döneminde de devam ettiren Eyüp Tavlaşoğlu, Hüseyin Koçan, Mevlüt Doğan gibi aşina isimler, bu defa listelerde yer alamadı. Eyüp Tavlaşoğlu’nun belediye meclis üyeliği için bu defa başvuru yapmadığı da öğrenildi.

Sosyal medyaya sızdırılan listelenden sadece Yakutiye’de, sonradan değişiklik yapıldığı öne sürüldü. erzhaber

İŞTE LİSTELER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ