$ DOLAR → Alış: 4,80 / Satış: 4,82
€ EURO → Alış: 5,59 / Satış: 5,61

BENİM OYUM HAKAN ORAL’A!

Öztürk AKKÖK
Öztürk AKKÖK
  • 15.03.2018

hakan oral oral et erzurum ile ilgili görsel sonucu

In other words, before I ask someone to help me write my college essay, When looking for Apa Papers For Sale, for instance, ERZURUM Ticaret Borsası (ETB) üyesi değilim, ama olsaydım eğer; 1 Nisan’da yapılacak seçimde, tercihimi Hakan Oral’dan yana kullanırdım!

***

Malum, önümüzdeki ay üç önemli sivil kitle örgütünde seçim var.

1 Nisan’da, Erzurum Ticaret Borsası üyeleri sandıkbaşına gidecek.

ETB’nin 30 yıldan bu yana başkanlığını sürdüren, bizim de zaman zaman essay contests 2013 for adults watch Uk Reviews english thesis statement examples phd thesis on gender discrimination “anadan doğma başkan” diye takıldığımız gedikli ismi Hakkı Hınıslıoğlu, write an essay about my name http://autobedrijfwegman.nl/?how-to-cite-a-dissertation-in-apa essays help me help me writing my assignment “sürpriz” sayılacak bir kararla, yönetime talip olmayacağını açıkladı.

***

Hakkı Hınıslıoğlu, http://www.praphas.com/?acknowledgements-in-dissertation Online - Purchase Custom Essay Written by Professional Paper Writers. Affordable Prices. ? (888) 548-4342 Call for Consultation or Order Online. “leb” demeden In need of high-quality follow url? Then check out what we have in stock for you! Learn more about our team now! “leblebi”yi anlayacak kadar kıvrak zekaya sahip, öngörüsü de güçlü bir insan.

***

erzurumdanhaberler.com olarak geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir haberde de ifade ettiğimiz gibi, Hakan Oral, ETB’de yönetime talip.

***

Amca çocukları ile birlikte Oral Et’i, yeniden önemli bir marka haline getiren ve hatta işi Kayseri’ye sucuk, pastırma satacak kadar ileri götüren Hakan Oral, odalardaki seçimler ertelenmeden önce dissertation writing services in singapore zoo http://www.dekart.com/?best-cv-writing-services-writing science homework help forces best selling dissertations “ETB yönetimine talibim” diyerek ortaya çıkmış, ciddi de rüzgar estirmişti.

***

O rüzgar, geçen süreçte dinmedi, hızını daha da artırdı.

***

Bugüne kadar onlarca defa genel kurul yapmış, her genel kurula da tek aday olarak girmiş, 30 yıldan bu yana da hep kazanmış ve hiç kaybetmemiş Hakkı Hınıslıoğlu, işin kolay olmadığını görüyor olmalıydı ki, get links leading BUSINESS PLAN consulting firm worldwide from finance to hi tech to hedge funds and start ups to expansion companies “ben artık yokum” dedi.

***

Bu, son yılların sürprizi niteliğinde bir karardı!

***

Ancak burada, gözden ırak tutulmaması gereken önemli bir ayrıntı var.

***

Hakkı Hınıslıoğlu Tech Writer Today article that defines technical writing, introduces key concepts and provides guidance for Subtraction Homeworks starting their careers. “ben yokum” derken bir görüntü veriyor, verdiği o görüntüyle de aslında websites to buy essays Tinkers Religion Assignment Help home depot marketing strategy buy a doctoral dissertation jung “ETB’de ben yine varım, var olacağım” demiyor, resmen haykırıyor.

***

Aslında Hınıslıoğlu’na çok görmemek gerek!!!

***

Öyle ya, 1988 yılından beri, yani tam 30 yıldan bu yana ETB’yi yönet, sonra da kenara çekil!

Olacak şey mi bu?

***

Ama elin oğlu, 1 Nisan şakası yapmaya kararlı gözüküyordu.

Pabucun bu defa hayli pahalı oluşu, Hakkı Hınıslıoğlu’nun http://www.my-home.sk/?i-need-someone-to-write-my-essay - commit your paper to qualified writers employed in the service Start working on your assignment now with qualified guidance guaranteed by “en akıllı ve doğru” kararı vermesine neden oldu.

***

Buraya kadar tamam da…

***

Hınıslıoğlu’nun, “ben adayım” diye ortaya çıkan Abdurrezzak Cellat’ın düzenlediği basın toplantısında boy göstermesi neyin nesiydi!

***

Yine Hınıslıoğlu ile birlikte yönetimlerde yıllardan beri görev yapan çoğu eski ETB yöneticisinin de Cellat’ın yanında yer alması, “biz yokuz, ama aslında varız” sözünün görüntülü halinden başka bir şey değildi.

***

Bugüne kadar Borsa Başkanlığı konusunda hiç ismi geçmeyen, daha çok Erzurumspor kamuoyunun aşina bir isimi olan Abdurrezzak Cellat’ın, ani bir kararla “ben adayım” diye ortaya çıkması, çıkarken de çoğu eski yöneticiyle görüntü vermesi, “yokuz, ama aslında varız” sözünün tescilinden başka ne olabilir ki!

***

İşin bir başka ilginç yanı da; derneklerde, cemiyet, oda ve vakıflarda yönetime talip olan insanlar, genelde yapacakları hizmetleri ve projelerini kamuoyuna duyurmaya çalışır, üyelerden bir şekliyle oy isterler.

***

Ticaret Borsası, Kanaryasevenler Derneği değil, aksine Erzurum açısından çok önemli bir sivil kitle kuruluşu.

***

Dolayısıyla böylesi önemli bir kuruluşun yönetimine talip olan insanların, projelerini de en azından kahvaltıya davet ettikleri muhabirlerle paylaşması gerekirdi.

***

Adaylığını duyurmak amacıyla gazetecilerin karşısına çıkan Cellat’ın söylediği “çok şey vaat etmiyoruz ama baya işler yapacağımıza eminim” sözü, orta yerde “emanet” gibi durdu.

***

Hakkı Hınıslıoğlu’nun Cellat’ın adaylığını açıkladığı toplantıda görüntü vermesi, her şeyin özetiydi aslında.

***

Son yılların “moda” bir deyimi var…

Onursal başkanlık!

***

Ömrünün en güzel yıllarını ETB Başkanı olarak geçiren Hakkı Hınıslıoğlu, “ben artık yokum” derken kenara çekilmeli ve “tarafsız” olduğunu herkese hissettirmeliydi.

***

Ama Hınıslıoğlu böyle yapmadı, meydanı boş bırakmama adına Cellat’ı sürdü piyasaya.

***

Cellat!

Ürkütücü bir isim gibi geliyor kulağa.

***

Ama Abdurrezzak Cellat, hiç de ürküten bir insan değil, aksine sevimli, sevecen, sempatik.

***

O, bir spor adamı.

Ve bence borsa camiasında, Hakan Oral’ın cellatlığını yapacak, ipini çekecek büyüklükte bir tabana da sahip değil.

Havuza itelenenlerden!

***

Hakkı Hınıslıoğlu, Cellat ile görüntü vereceğine ETB’nin onursal başkanlığına talip olsa ve tarafsızlığını hissettirse, çok daha iyi ederdi gibime geliyor.

***

ETB ile ilgili düşüncelerimi sizlerle paylaşırken; son söz olarak şunu söylemek istiyorum:

1 Nisan’da Cellat kazanırsa, asıl galip Hakkı, kaybederse, asıl mağlup Hınıslıoğlu olacak.

Ben, böyle bilir, böyle söylerim!

***

Nisan ayı, seçim ayı.

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nda da (ETSO), ETB’den birkaç gün sonra, 4 Nisan’da seçim var.

***

Süavi’nin, “Süleyman hep Süleyman, Başbakan hep Süleyman” şarkısını çağrıştırır bir önemli vaka ile Erzurum karşı karşıya.

***

Hakkı Hınıslıoğlu’ndan sadece 4 yıl sonra, 1992 yılında ETSO Başkanı seçilen, ERK Haber’den Sinan Özçaylak’ın belirttiği gibi, geçen 26 yılda 10 vali ve 5 belediye başkanı eskiten Lütfü Yücelik, yine aday.

***

Yücelik’in karşısında bu defa da, Birinci Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Ergüney şansını deneyecek.

***

Son günlerde çalışma temposunu hayli yükselten Ergüney, Yücelik karşısında “zafer kazanır mı…”

Sorunun cevabını hep birlikte alacağız, şunun şurasında 4 Nisan’a pek de bişey kalmadı.

***

Burada küçük bir parantezi, Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) Başkanı Cemal Şengel için açmak istiyorum.

Şengel, iki dönemden beri yürüttüğü DAİB Başkanlığı görevini, “yeter” diyerek noktalamaya hazırlanıyor.

***

Şimdiye kadar görev yapmış başkanların fotoğraflarının yeraldığı panoya, kendi fotoğrafını çoktan monte ettiren Cemal Şengel’i gönülden kutluyor, “koltuklarına yapışmış, hizmet üretmekten aciz” tüm STK yöneticilerinin de kendisini örnek almalarını gönülden diliyorum.

***

Süleyman hep Başbakan da olsa…

Ölüm var sonuçta!

***

Hizmeti çoktu Süleyman’ın.

Allah kendisine ve ahirete göçmüş tüm devlet adamlarına rahmet etsin…

Veee…

Musalla’da yapılacak son genel kurulda da, hepimizin yardımcısı olsun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Mustafa Sertkaya dedi ki:

    On numara bir yazi, tüm Erzurum lular, Dadaşlar adina teşekkür ederim. Keşke tüm gazeteclerimizde bu cesaret olsa. Ayni cesareti siyasetcilerdende bekliyoruz,milletin menfaatine olan doğruları soylesinler artik. Hizmet etmiyorlar bari hakemlik etsinler

YORUM YAZ