$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

DAĞLARIN OĞLU, ANTALYA FİLM FESTİVALİ’NDE YARIŞTI

DAĞLARIN OĞLU, ANTALYA FİLM FESTİVALİ’NDE YARIŞTI
  • 24.10.2016

34-tplnt33-kck-fotoANTALYA’DA MUTLU BİR İSPİRLİ

GEÇTİĞİMİZ aylarda Kar Film Festivali’nde birincilik ödülü alan, “Dağların Oğlu” Bülent Erkan’ın hayatının anlatıldığı belgesel, bu defa 53. Antalya Film Festivali’nde yarıştı.

Festivalin “Ulusal Belgesel ve Kısa Film Seçkileri” dalında, 16 film ile birlikte yarışan, Yönetmenliğini Yavuz Selim Taşçıoğlu’nun yaptığı film dereceye giremezken, 240 şehit, 1500’ü aşkın yaralı ile Türk siyasi hayatının en büyük kırılma noktalarından biri olarak tarihe geçen 15 Temmuz darbe girişiminin simge ismi olan Ömer Halisdemir’in hayatını “Ben Ömer” adıyla belgeselleştiren Yönetmen Mesut Gengeç’in eseri birinci oldu.

AMACIMIZA ULAŞTIK DİYEBİLİRİM

Yönetmen Yavuz Selim Taşçıoğlu ile birlikte Antalya’la giden ve kırmızı halıya çıkan Dağların Oğlu Bülent Erkan, “Festivalde birinci olamayacağımızı biliyordum. Ama ben, amacımıza ulaştığımız inancındayım” dedi. Hayatında görmesi çok zor yerleri belgesel sayesinde gördüğünü ve çok değişik insanlarla karşılaşıp, tanıştığını belirten Bülent Erkan, erzurumdanhaberler.com’a şunları söyledi:

KIRMIZI HALIYA ÇIKMAK HOŞTU

“-Öncelikle çok mutlu ve gururlu olduğumu söyleyebilirim. Erzurum’u, İspir’i Antalya’da anlattık ve tanıttık. İşin bu boyutu bizim için önemliydi. Erzurum’dan, İspir’in dağlarından kalkıp Antalya’ya gitmek, kırmızı halıya çıkmak da işin bir başka hoşa giden tarafıydı. Festivalin bizim yarıştığımız daldaki birincisi sanki de belliydi. Yönetmen arkadaşım Yavuz Selim Taşçıoğlu, yeni festivallerde de yarışacak. O festivallerden başarıyla döneceğimizi umut ediyorum. Antalya’da kaldığımız süre içinde boğulduğumu zannettim. Erzurum’a yeni geldim. Yarın dağlarıma kavuşacağım için, sevinçliyim.” erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ