$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

ERZURUM’DA 30 TESİSİN TEMELİNİ ATTILAR

ERZURUM’DA 30 TESİSİN TEMELİNİ ATTILAR
  • 01.06.2018

HAVUZBAŞI Kent Meydanı’nda kurulan çadırda, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun da katıldığı törenle 30 tesisin temeli atıldı.
Törende konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 429 milyon lira tutarındaki 30 adet tesisi Erzurum’a kazandıracaklarını söyledi.
Yapılan konuşmalardan sonra, Söylemez Barajı, Köprüköy Gölçayır Göleti, Oltu Esenyamaç Göleti, 7 adet sulama tesisi ile 4 adet taşkın koruma tesisinin, ağaçlandırma ve ormancılık projelerini içeren çalışmalar ile Nene Hatun Tarihi Milli Parkı sulama sisteminin temeli, çadırda bulunan konuklar tarafından ortaklaşa atıldı.
Temel atma töreninin ardından Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, yapımları tamamlanan Tortum Pehlivanlı Barajı ile 13 adet taşkın koruma tesisinin açılışını da gerçekleştirdi.
Düzenlenen programda ayrıca 5 aileye gelir getirici tür, 12 aileye de ORKÖY sertifikası veren Prof. Dr. Eroğlu, ceviz, sarıçam, huş, leylak ve dişbudak fidan türlerinden oluşan toplam bin 200 adet fidanı da vatandaşlara ücretsiz olarak dağıttı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ