$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

ERZURUM’UN AKIL, SIR ERMEYEN İŞLERİ

ERZURUM’UN AKIL, SIR ERMEYEN İŞLERİ
  • 14.07.2019

TARİHİ Erzurum Kalesi ve Ulu Cami arasında yaptırılan, geceleri “karanlık” parkın süs havuzlarının da “kalbur” misali “dibi delik” çıktı. Vatandaşın otursun, dinlensin diye yapılan banklarının, “fıskıyelerle sulandığı” parkı görenler, hayretlerini gizleyemiyorlar.

Geçtiğimiz yıl yapılan ve daha üzerinden bir yıl bile geçmeyen park, tel tel dökülmeye başladı. Zemine döşenen süs taşlarının dağıldığı, görme engelliler için yapılan yolun parçalandığı parkın en ilginç yanını, dibi delik süs havuzları oluşturuyor.

Park görevlilerinin, “bunlar birinci etap çalışmaları, ikinci etapta tüm aksaklıklar giderilecek” dediği parkta, dikkati çeken bir başka ilginç durum da, vatandaşın oturması için yapılan banklarda göze çarpıyor.

KARANLIKTA TATSIZ SÜRPRİZ YAŞANIYOR

Çiçekleri sulamak amacıyla kurulan fıskiyelerin ıslattığı banklar, akşam karanlığında ıslaklığı fark edemeyen vatandaşlara, tatsız anlar yaşatıyor.

Yazın tam ortasında olmamıza rağmen, havaların hayli serin ve hatta soğuk gittiği şu günlerde, yeterince aydınlatma olmadığı için ıslak bankların azizliğine uğrayan, çektikleri fotoğrafları da ecrzurumdanhaberler.com ile paylaşan vatandaşlar, “Bu nasıl iş anlayamıyoruz. Havuz yapmışlar, dibi delik, su tutmuyor. Bank yapmışlar, fıskıyelerle sulanıyor. Burası şehrin merkezi. Yerlisi-yabancısı şu günlerde çok sayıda insan buraları dolaşıyor. Üç Kümbbetler’in çevresi rezalet. Kale deseniz yine öyle. Zaten Çifte Minareler’i göstermeye kimsenin niyeti yok. Bu olumsuzlukları kimse görmüyor mu, yazık bu şehre” demekten kendilerini alamıyorlar. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Semra dedi ki:

    Bende ilave yapayım erzurumda işletmecilik sıfır, peyzaj düzenleme sıfır.Bir on beş temmuz şehitler anıtı yapılmış baktıkça sinir oluyorum.Türkiyeyi dolaşsalar bir benzerini bulamazlar.belli başlı iki tane kaplıcası var bakımsızlıktan dökülüyor fiyatı arıyorlar ama hizmet sıfır.Düşünün rrzurum gibi bir yerde ılıca kaplıcalarında bir mescid yok.çalışan elemanlar layetdayın ben merak ediyorum kaplıcalardaki o kadar spor aleti nereye gitti , kimse onları kullanmadı buharlaşıp uçtular.Nenehatun kaplıcaları yine öyle kırık dökük kayyumdaymış diye bir şey yapılmıyormuş ama fiyatı yerinde.Palandökene bir havuz yaptılar erkekler ve bayanlar aynı havuzu kulanıyor şimdi birde nikah sarayı yapılıyor akıbeti belli değil.güzelim parkı söktü saray yaptılar kim evlenememişse erzurumu kslkındoracak hiç bir şey ortada yok ..rabbim sonumuzu ey ede.

YORUM YAZ