$ DOLAR → Alış: 7,94 / Satış: 7,97
€ EURO → Alış: 9,44 / Satış: 9,48

GÖREN HERKESİ ŞAŞIRTAN BİR KERVAN!

GÖREN HERKESİ ŞAŞIRTAN BİR KERVAN!
  • 20.08.2017

ERZURUM‘un “meyve deposu” ilçelerinden olan Tortum’a bugünlerde yolu düşenler, orta refüjde deve kervanı ile karşılaşınca gözlerine inanamıyor, “bu da ne” demekten kendilerini alamıyorlar.

Kendine özgü özellik ve güzellikleri ile bilinen Tortum’da, son zamanlarda yaşanan ilginç olaylara, şimdilerde bir yenisi daha eklendi.

“İMANUM” AFİŞİ, SOSYAL MEDYADA ÇOK KONUŞULMUŞTU

Geçtiğimiz mart ayında İlçe Devlet Hastanesi’nin duvarına asılan bir afiş, o günlerde sosyal medyada en çok takip edilen paylaşımlardan birisi olmuş, son derece iyiniyetle asılan afiş, çoğu insan tarafından alaya alınca, ilgililer tarafından kaldırılmıştı.

Bugünlerde, “İmanum” afişine rahmet okucak bir çalışma daha Tortum’da sahne aldı.

İlçenin Uzundere yönüne doğru çıkışında, orta refüj üzerine yerleştirilen deve ve deveci heykelleri, görenlere “bu da ne?” dedirtiyor.

GÖRÜNÜM TIPA TIP ARAP!

Kıyafeti ve saç, sakal görünümüyle bir Arap bedevisini hatırlatan, ardında sıralanan develeriyle de ilginç bir görüntü veren çalışmanın, kimin ürünü olduğu anlaşılamadı.

“Deveci ve develeri” çalışmasının Büyükşehir Belediyesi tarafından mı, yoksa Tortum Belediyesi tarafından mı yolun ortasına yerleştirildiğini merak eden vatandaşlar, “Sadece çalışma kimin eseri diye sormuyoruz. Böyle bir çalışma neden Tortum’a uygun görüldü, deve kervanıyla, bedevi deveciyle bizim hangi kültürümüz örtüşüyor, anlıyamıyoruz” diye soruyorlar. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ