$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

GÖVDE GÖSTERİSİ İLE AÇILMIŞTI, SESSİZCE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

GÖVDE GÖSTERİSİ İLE AÇILMIŞTI, SESSİZCE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ
  • 08.08.2017

ARALARINDA Erzurum’un da bulunduğu 23 ilin cazibe merkezi olarak ilan edilmesinden bir süre sonra, Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Özel İdare Ticaret Sitesi’nde, 3 bakan ve 3 millekvekilinin yanında, Erzurum Valisi ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı’nın katılımıyla, adeta “gövde gösterisi” yapılarak açılan Erzurum, Erzincan, Bayburt, Gümüşhane Cazibe Merkezi İrtibat Bürosu 10 ay sonra kapatıldı.

CAZİBE MERKEZİ’YDE, TURİZM BÜROSU OLDU

Doğu ve Güneydoğu’daki 23 ili kalkındırmak amacıyla, Başbakan Binali Yıldırım tarafından geçtiğimiz yıl Diyarbakır’da düzenlenen muhteşem bir görsel gösteriyle duyurusu yapılan cazibe merkezleri projesinde, önemli aşamanın bugüne kadar kaydedilememesi üzüntü yaratırken, Erzurum’da 4’üncüsü, 3 bakan ve 3 milletvekilinin yanında çok sayıda bürokratın katılımıyla açılışı yapılan Erzurum, Erzincan, Bayburt, Gümüşhane Cazibe Merkezi İrtibat Bürosu’nun da kapatılarak, Turizm Danışma Bürosu haline getirilmesi, şaşkınlıkla karşılandı.

“Kalkınma Bakanlığı’nın 4.Bölge Cazibe Merkezi İrtibat Bürosu” olarak duyurulan Cumhuriyet Caddesi üzerindeki büronun açılışını, dönemin Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun birlikte açmış, kurdela kesimine Erzurum Milletvekilleri Mustafa Ilıcalı ve Zehra Taşkesenlioğlu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de dahil olmuştu.

GEÇTİĞİMİZ YILIN KASIM AYINDA AÇILMIŞTI

Cazibe merkezleri arasında gelen Erzurum, Erzincan, Bayburt ve Gümüşhane’de yatırım yapmayı düşünen yatırımcılara teknik ve bilimsel destek vermesi amacıyla oluşturulduğu belirtilen merkezin topu topu 10 ay kadar açık tutulduktan sonra kapatılması ve Erzurum açısından daha uygun hizmet vereceği düşünülen turizm danışma bürosuna dönüştürülmesi hem ilginç ve hem de olumlu bulundu.

Büronun geçtiğimiz yılın kasım ayının başlarında açıldığını bilen vatandaşlar, “Unutmuyoruz. O gün, Lalapaşa Cami’nin yanında yaptırılan çeşmenin açılışı da yine büyük bir gösteriyle yapılmış, çok sayıda önemli insan, çeşmenin kurdelasını, sanki fabrika açıyorlarmış gibi kesmiş, oradan da yolun karşısına geçmiş ve bugün kapatılan o büroyu yine şatafatlı şekilde hizmete açmışlardı. İnsan, o büroda hangi önemli işlerin görüşüldüğünü ve hangi yatırımcıya nasıl yardım yapıldığını merak ediyor” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ