$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

HEM “YAP”, HEM “YE” KURSU!

HEM “YAP”, HEM “YE” KURSU!
  • 31.01.2017

PALANDÖKEN Belediyesi’nin açtığı pastacılık kursu, büyük ilgi görüyor. Kursa katılan bayanlar, hem el becerilerini geliştiriyor ve hem de vakitlerini dolu dolu geçiriyorlar. Pasta, kek ve kurabiye yapmayı öğrenen kursiyerler, becerilerini geliştirerek, sektörde yeralmayı amaçlıyorlar.

Açılan kursa büyük bir içtenlikle katıldıklarını belirten kursiyerler, “Kursa katılmadan önce, boş zamanlarımızı televizyon seyrederek geçiriyorduk, canımız sıkılıyordu. Zamanımızı iyi değerlendiremiyorduk. Palandöken Belediyemiz tarafından Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi’nde pasta kursu açıldığını duyunca, kaydımızı yaptırdık. Burada hem kendi sıkıntımızı gideriyoruz, hem pasta, kek, kurabiye, poğaça, çörek, börek, ve buna benzer her türlü un mamullerinin yapımını öğreniyoruz hem de hoş vakit geçiriyoruz. Bu kursların açılmasıyla birlikte kendimize özgüvenimiz daha da arttı. Burada tüm pasta çeşitlerini eğlenerek öğreniyoruz. Tüm bayanların evde boş oturmaları yerine bu tür kurslara katılmalarını tavsiye ediyoruz. Bizlere bu imkânı sunan Belediye Başkanımız sayın Orhan Bulutlar’a teşekkür ediyoruz ” dediler.

İLGİLERİ, BİZLERİ MUTLU EDİYOR

Hanımların kursa yoğun ilgi gösterdiğini belirten Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar ise, “Belediyemiz tarafından hizmete açtığımız Kültür Merkezimizde kurslar yoğun ilgi görüyor. 36 alanda uzman eğitimciler tarafından verilen kurslara ilgi, mutluluğumuz. Özellikle ev hanımlarının yoğun katılımını görüyoruz. Hanımlar burada pasta ve kurabiye çeşitlerini öğreniyorlar. Belediyemizin verdiği bu imkanlardan dolayı tüm kursiyerlerimiz çok memnun olduklarını belirtiyor. Kursiyerlerimize haftada 2 gün olmak üzere eğitim veriyoruz. Kursiyerlerimize yaş pastasından tutun kek, kurabiye, poğaça, çörek, börek ve buna benzer her türlü un mamulleri yapımının eğitimlerini alıyor. Kursiyerlerimiz hem öğreniyor, hemde vakitlerini dolu dolu geçiriyorlar. Bu ilgiyi görmek bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Kültür Merkezimizin kapıları ardına kadar açık. Herkesi bekliyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ