$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

İŞARET DİLİYLE KUR’AN ÖĞRENİYORLAR

İŞARET DİLİYLE KUR’AN ÖĞRENİYORLAR
  • 13.12.2016

73-drs

ERZURUM Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yakutiye Gençlik Merkez’inde, işitme engelli öğrencilere işaret diliyle Kur’an-ı Kerim öğretiliyor.
Gerçekleştirdikleri biri birinden ilginç sosyal faaliyetleri ile dikkati çeken Yakutiye Gençlik Merkezi’nde, Kur’an-ı Kerim ve ilmihal dersleri veriliyor. Çeşitli işlerde çalışan, ya da okuyan işitme engelli gençlere haftanın belirli günlerinde Kur’an-ı Kerim ve ilmihal dersleri verdiklerini belirten eğitmen Fatma Nur Küçük, “İşaret Dili Kur’an-ı Kerim kursumuza katılan gençlerimiz çok gayretli ve istekliler. Umarım en kısa zamanda amacımıza ulaşır, her birine Kuran-ı Kerim okumayı öğretiriz. Biz ilk olarak arkadaşlarımızın Kur’an-ı okumalarını, sonraki haftalarda da Kur’an-ı anlamalarını sağlayacağız. Yaptığımız iş çok kutsal ve sevabı çok büyük. Onlarında normal insanlar gibi dini vazifelerini yerine getirmeye hakları var. Şimdiye kadar bu ve benzeri projeleri hayata geçirdik ve başarılı olduk. Bundan sonraki projeleri de var gücümüzle çalışıp başaracağız ’’dedi.
’da yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
Erzurum GHSİM Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürü ve Yakutiye Gençlik Merkezi Müdürü Zülküf Yılmaz ise, projeyi başarı ile uygulayan ekibine ve kendilerine destek sağlayan
İl Müdürü Fuat Taşkesenligil’e teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ