$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

İŞİNİ İYİ YAPANA ÖDÜL VERECEK

İŞİNİ İYİ YAPANA ÖDÜL VERECEK
  • 29.08.2016

rektör ziyareti

ATATÜRK Üniversitesi’nin çiçeği burnunda Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, arzu edilen başarıyı yakalamak ve diğer üniversitelerle olan yarışta öne geçebilmek için, bilim insanlarına “başarı ödülü” vermeyi düşündüğünü söyledi.

Çiçek bahçesine dönen makamında kutlamaları kabul eden Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, DHA Bölge Temsilcisi Kadir Sabuncuoğlu ve erzurumdanhaberler.com Yönetmeni Öztürk Akkök’ün de bulunduğu ortamda önemli değerlendirmeler yaptı. TÜBİTAK’ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı girişimci ve yenilikçi üniversiteler listesinde Atatürk Üniversitesi’nin 48’inci sırada gösterilmesini çok da fazla önemsemediğini belirten Rektör Çomaklı, “Biz, üniversitemizi ülkemizin en iyi 10 üniversitesinden birisi nasıl yaparız, bunun arayışı içinde olacağız” dedi.

Tıp Fakültesi Dekanlığı’na atadığı Prof. Dr. Akın Levent’in de hazır bulunduğu ziyarette, tıp’çılara mesajlar gönderen Rektör Çomaklı, “Ben mühendisim. Ama tıp fakültesini çok önemsiyorum. Bu fakültemizin bilim insanlarından önemli çalışmalar, ses getirecek farklı ameliyat ve operasyonlar bekliyorum. Böylesi başarıyı yakalayacak arkadaşlarımızı küçümsenmeyecek miktarda para ödülü ile ödüllendirecek, dolayısıyla bir rekabet ortamı oluşturacağım. Atatürk Üniversitesi, önümüzdeki dönemde bugün bulunduğu noktanın çok üstüne çıkmış olacak, buna inanıyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ